Król Słońce w Bielsku-Białej

Pełen muzycznej i życiowej radości YAMI wystąpił dwukrotnie w Bielsku-Białej prezentując swoją muzykę.

Marcin Kydryński mówił o pochodzącym z Angoli basiście i wokaliście "król słońce".

Koronwirusowe ograniczenia sprawiły, że Yami wystąpił dwukrotnie. Za każdym razem mógł zagrać dla 1/4 maksymalnej widowni, która zachowywała odstępy i pozostawała z maseczkach.

"Jeszcze będzie przepięknie" - mówił witając bielską publiczność Marcin Kydryński, po chwili uzupełniając muzyczny cytat z zespołu Tilt jeszcze jednym -  "kiedy zakwitną jabłonie". Wtedy, jak mówił, na pewno spotkamy się w szczelnie wypełnionej sali Domu Muzyki BCK.

Po chwili na scenę wyszedł, wraz ze swoimi znakomitymi muzykami, YAMI - "krół słońce". Witając publiczność mówił, że jest "szczęśliwy, ale zmęczony". Trudno się dziwić, bo w czasie polskiej trasy co wieczór grał dwa koncerty. Występ nie był długi, ale za to wypełniony znakomicie zagraną muzyką, przekrojowo przypominającą wszystkie płyty artysty i nowymi utworami z płyty Casa. Dominowały żywe gęste rytmy, ze świetnymi pochodami basu i pulsującą perkusją, była dedykacja dla Anny Marii Jopek, a nawet wspólne śpiewanie z publicznością (jeden z utworów widzowie nucili dalej po jego zakończeniu, ku uciesze muzyków, którzy wkrótce dołączyli do widowni). Okazało się, że mniejsza liczba widzów sprawiła, że występ był zdecydowanie bardziej kameralny, a artyści "bliżej" widzów. Na koniec (to już częsty widok na bielskich koncertch siestowych artystów) publiczność wstała z miejsc, podrygując w rytm muzyki.

 

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu

Dofinansowano ze srodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objetych
monopolem panstwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy
z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych,
w ramach programu „Muzyka”,
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tanca.