Kroke&Urna

Niezwykłe, muzyczne spotkanie artystów z Polski i wokalistki z Mongolii. Zapraszamy na koncert Kroke&Urna.

Obdarzona niezwykłym głosem URNA komunikuje się ze swoimi słuchaczami poprzez muzykę poza konwencjami. Przekracza wszelkie bariery językowe i kulturowe dzięki swoim dynamicznym i wznoszącym się improwizacjom. Jej utwory przywołują nomadyczne życie na mongolskich stepach.

Urodzona w rodzinie koczowniczych pasterzy na łąkach Ordos w Mongolii Wewnętrznej, URNA w swojej muzyce niesie duch ojczyzny przekazując go słuchaczom na całym świecie. Wierna muzyce swoich korzeni wyznacza jej nowy kierunek. Jej najnowsze kompozycje podkreślają swobodne, przypominające pociągnięcia pędzla, improwizacje inspirowane wieloletnimi doświadczeniami z innymi kulturami i muzykami oraz życiem.

Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od ponad 25-ciu lat. Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami, styl, który został doceniony nie tylko publiczność, ale także innych artystów na całym świecie.

W najnowszym albumie „Ser” (Awakening) Urna i Kroke prezentują swoje wspólne aranżacje.

Muzycy:
URNA Chahar-Tugchi - wokal
Jerzy Bawoł - akordeon
Tomasz Kukurba - altówka, perkusjonalia, wokal, flet
Tomasz Lato - kontrabas

KROKE&URNA 22 września g. 18.00 Dom Muzyki BCK. Bilety w cenie 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy - emeryci, młodzież szkolna).

mk