Koncert organowy

(NIE)ZWYKŁA MUZYKA – organy i nowe przestrzenie brzmieniowe - to tytuł koncertu organowego, który odbędzie sie w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej 30 października.

Koncert ZADUSZKOWY, w ramach 70-tej rocznicy połączenia miast Bielska i Białej.

Gwiazdą wieczoru będzie wybitny polski organista dr hab. Wacław Golonka, prof. Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, koncertujący w renomowanych ośrodkach muzycznych na całym świecie. W programie usłyszymy utwory na organy solo: Preludium i fugę G-dur J.S.Bacha oraz Obrazki Taneczne M.Sawy oparte na polskich tańcach ludowych.

Następnie dwa utwory inspirowane muzyką świata: klezmerski Sholem-alekhem, rov Feidman! Béla Kovácsa na organy i klarnet oraz Suitę Maracaibo Beniamina Baczewskiego, na klarnet, hang i organy w rytmach muzyki Ameryki Łacińskiej. Koncert dopełni Bielska Orkiestra Kameralna pod dyr. Piotra Sułkowskiego, która wykona Divertimento D-Dur W.A.Mozarta oraz dwa utwory z organami: Koncert Organowy nr.4 op.4 G.F.Haendla i wszystkim znane Adagio g-moll Tomaso Albinoniego.

Dyrygent: Piotr Sułkowski

Wykonawcy:

Wacław Golonka - organy

Karolina Zielińska – hang

Wojciech Kwiatek – klarnet

Bielska Orkiestra Kameralna

Program

Johann Sebastian Bach                Preludium i fuga G-dur BWV 541

Marian Sawa                                    Obrazki Taneczne

Béla Kovács                                       Sholem-alekhem, rov Feidman!             

Beniamin Baczewski                     Suita Maracaibo

Tomaso Albinoni                            Adagio g-moll

Wolfgang Amadeusz Mozart     Divertimento D-Dur Kv 136

Georg Friedrich Haendel            Koncert organowy F-dur op. 4 nr 4

                           

UWAGA: Jeżeli koncert z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 nie będzie się mógł odbyć w planowanym terminie, może zostać przesunięty na najbliższą możliwą datę. Ze względu na regulacje związane z pandemią, organizator imprezy zastrzega sobie możliwość zmiany miejsc.

(NIE)ZWYKŁA MUZYKA – organy i nowe przestrzenie brzmieniowe. Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, 30 października, g. 18.00 Bilety w cenie 30 zł. Zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+.

mk