Koncert karnawałowy w BCK

14 stycznia o g. 18.00 Bielskie Centrum Kultury zaprasza na niezwykły koncert karnawałowy.
Tego dnia będzie można posłuchać arii z operetek, oper i muzyki popularnej w znakomitym wykonaniu.

Bielską Orkiestrą Festiwalową będzie dyrygował Włoch Francesco Bottigliero - absolwent Conservatorio di Salerno w klasie fortepianu i kompozycji, Conservatorio di Napoli w klasie dyrygentury oraz Università di Napoli na wydziale pedagogiki muzycznej.

Prowadził m.in. Narodową Orkiestrę Filharmonii w Sibiu w Rumunii, Mołdawską Orkiestrę Symfoniczną w Kiszyniowie i Kongresową Orkiestrę Symfoniczna w Sankt Petersburgu. Współpracował z Operą Wrocławską, Filharmonią Krakowską i Teatrem Wielkim w Poznaniu. Jest kompozytorem i laureatem wielu konkursów pianistycznych.

Soliści:

Iwona Handzlik - sopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. W czasie Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II w Krakowie (2002) wykonała Oratorium Beskidzkie "Gość Oczekiwany" Janusza Kohuta. W 2006 roku zadebiutowała na scenie Opery Narodowej w Warszawie. Iwona Handzlik ma na swoim koncie współpracę z Operą Narodową Operą Wrocławską i Filharmonią Śląską.

Arnold Rutkowski - tenor. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej. Występował na sceniach operowych we Francji, Danii, Belgii i Holandii. W 2007 roku zadebiutował na scenie Opery Narodowej partią Rodolfa w La Boheme G. Pucciniego. Występował n deskach Opery Berlińskiej, Hamburskiej Wiedeńskiej i Królewskiej Opery w Sztokholmie.

W programie koncertu arie z operetek, oper oraz muzyka popularna, m.in.:

fragment suity z Carmen Bizeta, Aria ze śmiechem Offenbacha, Taniec węgierski nr 5 Brahmsa, Walc kwiatów Czajkowskiego, Amigos para sempre A.L. Webera, Maria, Tonight oraz Glitter and be gay Bernsteina, Taniec z szablami Chaczaturiana i inne przeboje.

Koncert karnawałowy. Dom Muzyki BCK, 14 stycznia g. 18.00. Bilety w cenie 40 zł.

mk