Jezioro łabędzie

40-osobowy Russian National Ballet na bielskiej scenie. Jesienią w Domu Muzyki zagości Jezioro łabędzie.

„Jezioro łabędzie" to największy fenomen w literaturze baletowej.

Synonim klasycznego piękna i wykonawczej perfekcji.

Historia księżniczki zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych: o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Wszystko to, co niesie ze sobą przepiękna muzyka, perfekcyjny taniec i baśniowa opowieść - to zapowiedź wieczoru pełnego doznań, emocji i „czegoś", co z pamięci nigdy nie uleci. Wzruszająca historia miłości, przekraczającej granicę śmierci, opowiedziana w wersji na pointy i palce w perfekcyjnym wykonaniu, to gratka dla smakoszy muzyki klasycznej i tańca oraz dla wielbicieli piękna i harmonii.

Muzyka oddaje w niepowtarzalny sposób baśniowy klimat akcji i romantyzm jej treści, a niezwykle ekspresyjny taniec (w znakomitej historycznej choreografii M. Petipy i L. Iwanowa), nasycony subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką, przenosi nas do świata ludzkich marzeń.

Russian National Ballet kontynuuje wspaniałe tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej: dbałość o techniczną perfekcję wykonania i niezwykłą wprost ekspresję, w której wyraża się tzw. „rosyjska dusza"...

Aktualnie dyrektorem artystycznym zespołu jest Siergiej Radchenko, znakomity tancerz i choreograf, który przez 25 lat był partnerem światowej sławy primabaleriny, Mai Plisieckiej. Partnerował jej m.in. w słynnej Carmen (G. Bizet – R. Szczedrin). Jest pasjonatem muzyki i tańca hiszpańskiego. Pracował również jako choreograf przy wielu produkcjach filmowych.

Spektakl odbędzie się w ramach polskiej trasy koncertowej, która jest częścią trasy europejskiej. Artyści w ramach tournée wystąpili już m. in. w Zurichu, Hamburgu, Monachium, Berlinie...

Russian National Ballet - Jezioro łabędzie. Dom Muzyki BCK. 27 listopada, g. 18.00. Bilety w cenie 100 zł. Uwaga - BILETY WYPRZEDANE.

opr. mk