Jesienny Crossover w BCK

Jak można połączyć muzykę i humor? W Bielskim Centrum Kultury połączenie tych dziedzin sztuki  zaprezentowało  bielskie trio The ThreeX  wraz z zaproszonymi gośćmi.

Bielską grupę The Threex tworzy trójka muzyków, absolwentów Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu: Jacek Stolarczyk , Jacek Obstarczyk i Krzysztof Kokoszewski. W swojej twórczości łączą poważną muzykę z mniej poważnym humorem.

Bielski koncert był też okazją do promocji ich najnowszej płyty „Playground”. Koncert odbył się w covidowym reżimie sanitarnym, publiczność zajęła co czwarte miejsce i założyła maseczki. Bielscy muzycy z The ThreeX  organizują Festiwal Muzyki Crossover. Tegoroczna impreza została przeniesiona na maj 2021, a Jesienny Crossover to w pewien sposób zapowiedź i jednocześnie rekompensata dla bielskiej publiczności.

The ThreeX zapewnili widowni przeróbki muzyki klasycznej, połączone ze sporą dawką humoru. Goście dwoili się i troili opowiadając, grając i śpiewając solo, w duetach i z zespołem. Bielskie Trio zaprosiło na ten szczególny wieczór puzonistę Zoltan Kissa, śpiewaka Czesława Jakubca oraz Jadwigę Kołaczkowską z kabaretu Hrabi.

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu

Dofinansowano ze srodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objetych
monopolem panstwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy
z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych,
w ramach programu „Muzyka”,
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tanca.