Jazzowy kwartet

Jacek Raganowicz Quartet to formacja muzyczna złożona ze znakomitych muzyków z Pomorza i Śląska oraz Danii.
Zespół zaprezentuje w Bielskim Centrum Kultury autorski program muzyczny oscylujący na pograniczu jazzu, bluesa i smooth jazzu. Grupa zagra w Bielsku-Białej 21 września o g. 19.00. Z POWODU MAŁEJ ILOŚCI SPRZEDANYCH BILETÓW - KONCERT ZOSTAŁ ODWOŁANY - PRZEPRASZAMY

„Return To Myself" to tytuł najnowszej płyty zespołu, niezwykle symbolicznej dla samego Regana, lidera grupy gdyż jest to jego powrót na scenę muzyczną.. Zdumiewająca jest techniczna sprawność Regana zarówno na gitarze elektrycznej, jak i klasycznej. Jego potoczyste pasaże przywodzą namyśl Pata Metheny’ego, czasem nawet Johna McLaughlina.

Zawiedzie się jednak ten, kto będzie szukał w muzyce Quartetu oszałamiającej wirtuozerii, błyskotliwych zagrywek, efekciarstwa. Dla Regana najważniejsze są melodie. Ambicją muzyków jest granie takich partii improwizowanych, które słuchacz jest w stanie zanucić, a w dalszej kolejności - zapamiętać.

Stylistycznie album sytuuje się pomiędzy delikatnym latynoskim graniem, bluesem, a jazzem. Jest więc raczej miło, lekko i przyjemnie, ale przy tym niebanalnie.

Skład zespołu:

Regan – gitary

Robert Czech – instrumenty klawiszowe

Piotr Wojaczek – kontrabas; gitary basowe

Radek Wośko – Perkusja

Jacek Raganowicz Quartet - Dom Muzyki BCK, 21 września, g. 19.00 Bilety w cenie 20 zł. Z POWODU MAŁEJ ILOŚCI SPRZEDANYCH BILETÓW - KONCERT ZOSTAŁ ODWOŁANY - PRZEPRASZAMY

opr mk