JAZZOWA JESIEŃ 2021

19. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej. Już w  połowie listopada czekają nas trzy wspaniałe dni muzyki, na festiwalu który kontynuuje dziedzictwo i myśl Tomasza Stańko. Tegoroczna edycja Festiwalu to 6 koncertów, na które zapraszamy od 18 do 20 listopada.

Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej zawsze miała na celu prezentować muzykę wyrafinowaną, wyjątkową, Artystów, który mają swój oryginalny język muzyczny. Tak jest i w tym roku. Sześć koncertów, jak sześć szlachetnych kamieni, tworzących razem nową jakość. 

 

18 listopada 2021 (czwartek), 18:00

 

Jakob Bro Trio „Uma Elmo"

Jakob Bro jest uznawany za jeden z najciekawszych głosów gitarowych jazzu. Jednym z ważniejszych momentów jego nowego albumu "Uma Elmo" jest utwór „To Stanko" - wyciszony hołd dla Tomasza Stańko.

Vijay Iyer Trio „Uneasy"

Vijay Iyer to, wg. Pitchfork "jeden z najbardziej interesujących i witalnych młodych pianistów w jazzie dzisiaj. Wiosną tego roku ma miejsce premiera jego najnowszego albumu „Uneasy", nagranego w Trio, z Lindą Oh na kontrabasie i Tyshawn Soreyem na perkusji.

19 listopada 2021 (piątek) 18:00

Mathias Eick Quintet 

„When we leave" (ECM, Premiera wrzesień 2021)

 

Mathias Eick   Trąbka

Håkon Aase   Skrzypce

Andreas Ulvo   Fortepian

Audun Erlien   Bass

Torstein Lofthus   Perkusja

Maciej Obara Sekstet: „Euforila"

Projekt specjalny dla 18. Jazzowej Jesieni

 

 

20 listopada 2021 (sobota) 18:00

 

Kasia Pietrzko – Projekt specjalny

Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko, kontynuuje eksplorację nowego pokolenia Polskiego Jazzu. Pianistkę Kasię Pietrzko zaprosiliśmy do stworzenia projektu specjalnego, dającego szansę realizacji jej wieloletniego marzenia: koncertu na duży skład - jazzowe combo i chór. 

Skalpel + Jazz Quartet & Piotr Damasiewicz: Music For S

Elektroakustyczne impresje inspirowane muzyką Tomasza Stańko

Bilety: karnet- 300 zł, 18.11 - 140 i 120 zł, 19.11 - 100 i 80 zł, 20.11 - 100 i 80 zł. Zniżki: Bielska Karta Seniora, Weteran+, Bielska Karta Rodzina+.

mk