Jaromir Nohavica

Czeski bard, którego utwory potrafią rozśmieszać do łez, by za chwilę pobudzić do refleksji. 6 grudnia w Domu Muzyki wystąpi Jaromir Nohavica.

Jaromír Nohavica, piosenkarz, autor tekstów, tłumacz. Jego cechami charakterystycznymi są inteligencja, oczytanie, wrażliwość i pracowitość. Koncerty stają się dla słuchaczy jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, Nohavica należy bowiem do piosenkarzy, wokół których wytwarza się jakieś urzekające misterium. Brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. Odróżnia się znacznie od generacji folkowej lat 60., pod względem stylu zwraca się bowiem raczej na wschód: wykorzystuje pierwiastki słowiańskiej melodyki, tematy piosenek czerpie często ze środowiska słowiańskiego, inspiruje się też rosyjską literaturą romantyczną. /za - nohavica.cz/

 

Jaromir Nohavica. Dom Muzyki BCK. 6 grudnia g. 18.00. Bilety w cenie 130 zł. Dostępne zniżki: Rodzina +, Weteran +,  KARTA SENIORA,  - przy wejściu na koncert należy okazać stosowny dokument upoważniający do zniżki.

mk