Inne Brzmienie Miasta

Inne Brzmienie Miasta to nowy cykl koncertów w Bielskim Centrum Kultury. Elektryzujące fanów  wydarzenia zaplanowaliśmy na jesień. W czerwcu mały przedsmak BRZMIENIOWYCH emocji, za sprawą Darii Zawiałow.

To będą koncerty dla tych którzy szukają w muzyce czegoś więcej niż tylko popularnych melodii (choć tych nie zabraknie). Będziemy sięgać do cenionych artystów ze świata rocka, jazzu, nowoczesnego popu, a z czasem nawet do muzyki progresywnej i punkowej.

Zastanawialiśmy się nad nazwą Nowe Brzmienie Miasta, ale doszliśmy do wniosku, że wielu artystów których chcemy zaprosić gra muzykę INNĄ, ale nie NOWĄ - bo osadzoną na przykład w muzycznym klimacie lat 60. XX wieku.

Rozpoczęliśmy od występu  Baranovskiego oraz wyprzedanych do ostatniego miejsca koncertów sanah (przesuniętych ze względu na pandemię). W czerwcu w BCK zaśpiewa Daria Zawiałow (bilety już w sprzedaży - 15.06). Z pełną MOCĄ BRZMIENIA wystartujemy jesienią. Będą niespodzianki, a bilety na te koncerty powinny trafić do sprzedaży jeszcze przed wakacjami. Zagrają między innymi jazzmani cenieni przez fanów rocka, wschodzące gwiazdy ambitnej muzyki pop i rockowi weterani.

Rozmawiamy też z artystami, którzy mogliby zagrać u nas w roku 2022. Jeżeli plany się powiodą (a robimy wszystko, żeby się tak stało) Bielskie Centrum Kultury będzie się kojarzyło z INNYM BRZMIENIEM, zagranym w pięknej sali. Muzyka zabrzmi tutaj w pełnej palecie barw, a będzie jej można słuchać w komfortowych warunkach.

mk