Harold i Matylda

Poruszająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości i zrozumienia w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm i minimalizm uczuciowy. W rolach tytułowych Krystyna Sienkiewicz, Tomasz Ciachorowski. 

Poznajemy tutaj dziewiętnastoletniego Harolda (w tej roli czarujący Tomasz Ciachorowski), któremu na pierwszy rzut oka nie powinno niczego w życiu brakować. A jednak – pomimo młodego wieku, jak i świetnej pozycji materialnej jaką posiada jego rodzina – chłopak popada w depresję. Na domiar złego, konsultacje z psychologiem nie przynoszą najmniejszych efektów w terapii młodzieńca. Co najdziwniejsze - Harold najlepiej czuje się podczas … ceremonii pogrzebowych, w których nagminnie uczestniczy. Właśnie za sprawą tego nietypowego upodobania, w trakcie jednej z uroczystości, poznaje cudowną, pełną życia starszą damę o imieniu Matylda (w tej roli urocza Krystyna Sienkiewicz), która odkrywa przed chłopakiem nowe aspekty życia. Od tego momentu wszystko, co do tej pory wydawało się Haroldowi beznadziejne, zacznie nabierać nowych barw. Czuje się w towarzystwie kobiety tak dobrze, że postanawia odgrywać sceny samobójstw przed kandydatkami na żonę (Magdalena Wójcik / Agnieszka Sienkiewicz) wybranymi przez jego matkę (Dorota Chotecka / Grażyna Wolszczak). W efekcie końcowym prosi o rękę starszą od Niego o 60 lat Matyldę. Tutaj czekać Go będzie jednak zaskakująca niespodzianka.

Fenomenalna komedia okraszona sporą dawką czarnego humoru i śmiechu przez łzy. Spektakl powstał na podstawie scenariusza amerykańskiego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego - Colina Higginsa.

Obsada:

Krystyna Sienkiewicz, Tomasz Ciachorowski, Dorota Chotecka/Grażyna Wolszczak, Magdalena Wójcik/Agnieszka Sienkiewicz, Tadeusz Chudecki, Hanna Kochańska, Dariusz Taraszkiewicz

spektakl teatralny Harold i Matylda. Dom Muzyki BCK. 13 października g. 19.30. Bilety w cenie 85 zł.(I miejsca) i 75 zł (II miejsca)

SPEKTAKL ODWOŁANY przez organizatora. Bilety zakupione w kasie zwracamy w Domu Muzyki. Pieniądze za bilety zakupione w SYSTEMIE SPRZEDAŻY BILETóW zostaną zwrócone na Państwa konta.Serdecznie przepraszamy.

opr. mk