Grzegorz Niemczuk

Fryderyk Chopin – wszystkie Walce, wszystkie Ballady. Recital fortepianowy zawierający jedne z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych dzieł Fryderyka Chopina. W pierwszej części pianista zaprezentuje komplet Walców wydanych za życia kompozytora, zaś w drugiej części usłyszymy 4 poetyckie i dramatyczne Ballady. Koncert przeniesiony z 23 marca/21 kwietnia/20 maja na 12 czerwca 2021.

Grzegorz Niemczuk – polski pianista klasyczny, mieszkający w Bielsku-Białej. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa, trwająca już 15 lat, zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie (w tym m.in. Carnegie Hall, Steinway Hall w Nowym Jorku, Kioi Hall, Tokyo Bunka Kaikan w Tokio, Beijing Concert Hall w Pekinie, Quintai Concert Hall in Wuhan, Guotai Arts Center in Chongquing, Busan Cultural Center w Busan, Teatro Puccini w Mediolanie, Teatro Sergio Cardoso w Sao Paulo, Palau de la Musica Catalana w Barcelonie, Victoria Concert Hall w Singapurze, Muzeum F. Liszta w Weimarze, Konserwatorium Muzyczne w Shanghaju, Carskie Sioło w Petersburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Krakowska, Teatr Wielki Opera Narodowa, Zamek Królewski w Warszawie). Wystąpił do tej pory z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 34 kraje na 6 kontynentach..

Część 1:
WALCE
Walc op. 69 nr 1 „L’Adieu”
Walc Es-dur op. 18
Walc As-dur op. 42
3 Walce op. 64
3 Walce op. 34

Część 2:
BALLADY
Ballada nr 2 F-dur op. 38
Ballada nr 3 As-dur op. 47
Ballada nr 4 f-moll op. 52
Ballada nr 1 g-moll op. 23
 


UWAGA: Jeżeli koncert z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 nie będzie się mógł odbyć w planowanym terminie, może zostać przesunięty na najbliższą możliwą datę. Ze względu na regulacje związane z pandemią, organizator imprezy zastrzega sobie możliwość zmiany miejsc.

Grzegorz Niemczuk, Dom Muzyki BCK 23 marca 21 kwietnia   20 maja 12 czerwca 2021 g. 18.00

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy - Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran +, dzieci, młodzież szkolna).

 

mk