Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/bck/domains/bck.bielsko.pl/public_html/sites/all/modules/date/date_views/includes/date_views_fields.inc on line 86 Gala Ikarów | Bielskie Centrum Kultury

Gala Ikarów

Witold Szulakowski - kierownik artystyczny Bielskiej Orkiestry Kameralnej otrzymał Ikara - nagrodę prezydenta miasta w dziedzinie kultury i sztuki. Wręczeniu nagród, odbywającemu się w Domu Muzyki BCK towarzyszył koncert galowy.

Witold Szulakowski jest nie tylko kierownikiem artystycznym działającej pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury Bielskiej Orkiestry Kameralnej, ale także dyrektorem artystycznym Festiwalu Kompozytorów Polskich. Ikara otrzymał za całokształt dokonań.

Ikara za osiągnięcia w roku 2012 otrzymała autorka książek dla dzieci Renata Piątkowska.

W tej kategorii nominację do nagrody otrzymał m.in. Leszek Pollak, dyrygent chóru Ave Sol, działającego przy Bielskim Centrum Kultury.

Tytułem Dobrodzieja kultury uhonorowano Bank Pekao s.a., który wspiera m.in. Festiwal Kompozytorów Polskich.

Po emocjach związanych z wręczeniem nagród rozpoczęła się muzyczna uczta. Orkiestrą Kameralną Filharmonii Lwowskiej dyrygował Wojciech Mrozek.

Wystąpili także lwowscy tenorzy, tworzący kwartet Tenors Bel'Canto oraz mezzosopranistka Agata Sava.

Zróżnicowany repertuar bardzo przypadł publiczności do gustu. W finale tenorzy z Ukrainy zaśpiewali Oczy cziornyje i O sole mio, atmosferę podgrzała jeszcze Agata Sava śpiewając Przetańczyć całą noc i Orkiestra grając dynamiczny Marsz Radetzky'ego.

Na bis wszyscy wokaliści zaśpiewali Hej sokoły, a potem jeszcze rozbawili publiczność do łez śpiewając O sole mio - po chińsku.

mk