Festiwal Kabaretowy FERMENTY

Kabbarety, kabbarety, czyli Festiwal Kabaretowy Fermenty 2022. W tym roku Fermenty odbędą się w dniach od 13 do 26 września. Poniżej szczegółowy plan.

13 września, godz. 18.00 – Punkt 11, ul. 11 Listopada 24 –– otwarcie Biura festiwalowego,

Fermenty w obiektywie Darka Daro Dudziaka – wystawa fotografii,

Kuchnia na wesoło – program kulinarny - Maciej Kwiatkowski i Adam Grzanka,

wstęp wolny

 

19 września, godz. 19.00 – AZYL PUB, ul. Wzgórze 8/5 –– Sławomir Łuczyński wrzucił na luz … – wernisaż wystawy rysunku satyrycznego. Wystawa potrwa do 17 października.

Lech Kotwicz – zapowiedź kolejnej edycji Wrzuć na luz - Bielskiego Konkursu Satyrycznego,

wstęp wolny

 

20 września, godz. 19.00 – Dom Kultury im. W. Kubisz, ul. Słowackiego 17

W dobrym tonie na złe czasy - Kabaret TON,

bilety: 40 zł - przedsprzedaż, 50 zł - w dniu imprezy do nabycia w Kubiszówce

 

21 września, godz. 17.00 – Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17A

6 dni z życia kolonisty – komiks autorstwa Krzysztofa Deszczyńskiego oraz Maxa Skorwidera, opartego na kultowym programie z Bohdanem Smoleniem – prezentacja wydawnictwa.

Gość specjalny: Krzysztof Deszczyński,

wstęp wolny

 

22 września, godz. 19.00 – Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej (BCK) –– Gala Festiwalowa, Kabaret SMILE w najnowszym programie

Bilety: 90 zł, 80 zł, 70 zł do nabycia w BCK lub on-line

23 września, godz. 19.00 – Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej (BCK) –

NOWY SKŁAD – telewizyjny projekt kabaretów: Chyba i Czesuaf oraz Ewy Błachnio

Eryk Lipiński - PLAKATY SATYRYCZNE – wernisaż wystawy

Gość specjalny:

Adam Snopek Stand-up Przy Fortepianie "Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło"

Muzyczne show z aktywnym udziałem publiczności przy największych przebojach muzyki rozrywkowej i klasycznej.  Anegdoty z życia znanych artystów, muzyczne quizy, specyficzne poczucie humoru i niezwykła energia pianisty Adama Snopka, który udowadnia, że: co 3 utwór muzyki rozrywkowej zawiera w sobie fragment piosenki "Pieski Małe Dwa",  a wiele z nich to plagiaty!

Bilety: 70 zł, 60 zł, 50 zł do nabycia w BCK lub on-line

23 września, godz. 23.00 – AZYL PUB, ul. Wzgórze 8/5

Fermentowy wieczorek zapoznawczy w środku nocy - wyluzowane spotkanie autorskie z rysownikiem Sławomirem Łuczyńskim i jego satyrycznymi pracami, niepoważny panel dyskusyjny w połączeniu z pakietem rozrywkowym. 

wstęp wolny

 

24 września, godz. 17:00 – Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej (BCK)

Konkurs Kabaretowy: Demakijaż z Torunia, Klub Szyderców Bis z Poznania, Kwiatkowski i Bank z Krakowa, Nibykabaret z Krakowa, Trzeci Wymiar z Rybnika, Wrzeszcz z Gdańska.

Prowadzenie: Olga Łasak i Piotr GUMA Gumulec

Jury: Beata Harasimowicz – reżyser telewizyjnych programów kabaretowych, Łukasz Zaczek – Dyrektor Festiwalu Kabaretowego RYJEK, Paweł Sadowski – Dyrektor Lidzbarskiego Domu Kultury, Piotr Skucha – gospodarz m.in. Bielskiej Sceny Kabaretowej,

Wieczór IMPRO: Piotr GUMA Gumulec oraz Kabaret Czesuaf

Bilety: 40 zł do nabycia w BCK lub on-line

 

26 września, godz. 18:00 – Schron przeciwatomowy Szkoły Podstawowej nr 31 w Starym Bielsku, ul. Zapłocie Duże 1

Kabaret w podziemiu – historia kabaretu Długi w czasach PRL - Piotr Skucha,

wstęp wolny po uprzednim umówieniu się w Domu Kultury w Starym Bielsku,

ilość miejsc ograniczona

 

Bliższe informacje www.fermenty.pl

 

Są z nami m.in.:

Kabaret Czesuaf od 2002 r. rozśmiesza widzów w całej Polsce. Przez ten czas grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych. Najbardziej rozpoznawalne numery kabaretu to m.in. „Mowa nienawiści”, „Rośliny doniczkowe” i „Ferie w Zakopanem”.

Kabaret Chyba Pochodzący z Wrocławia Kabaret Chyba to bez wątpienia najlepszy i najzdolniejszy kabaret młodego pokolenia. Na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce: wygrał słynny krakowski festiwal PAKA, zdobył Grand Prix na festiwalu Przewałka w Wałbrzychu, był laureatem na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Od tamtej pory jest znany i ceniony zarówno przez publiczność jak i kabaretowe środowisko.

Ewa Błachnio W latach 2000–2014 była członkinią Kabaretu Limo. Obecnie wraz z Robertem Korólczykiem i Mariuszem Kałamagą prowadzi audycję Poliż temat w radiu RMF.

Jesienią 2016 brała udział w szóstej edycji programu Taniec z gwiazdami. 

ADAM SNOPEK – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I Nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Korepetytor i aranżer muzyczny śląskich teatrów. W spektaklu „Skazany na Bluesa" w reż. Arkadiusza Jakubika wciela się w postać Bergera oraz kieruje zespołem muzycznym. Występuje na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu w show "Muzyczna Awantura z Happy Endem czyli Adam Snopek Stand-up Przy Fortepianie kontra Kameraliści Opery Śląskiej w Bytomiu na podstawie własnego scenariusza. Autor, reżyser i wykonawca programu "Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło". Czynny muzyk sesyjny.

mk