Energia pod Dębowcem

To był pełen energii koncert, dwóch bardzo różnych wykonawców - rockowej formacji Ørganek i popowej Ani Dąbrowskiej. W Bielsku-Białej rozpoczął się sezon muzycznych imprez plenerowych.

Obaj wykonawcy zostali wybrani przez publiczność w plebiscycie BCK. Sam plebiscyt już stał się tradycją, co roku do naszego miasta przyjeżdża nawet kilkunastu wykonawców wybranych przez internautów.

Na początek mocne, rockowe, choć zaskakująco klarowne i selektywne brzmienia

Ørganka. Po kilkunastu minutach koncertu cały namiot i okoliczne tereny wypełniły się fanami, którzy śpiewali wraz z wokalistą. Największe przeboje i klasyczne gitarowe riffy, wśród bisów cover Prodigy. Trudno się dziwić tak wielkiej koncertowej popularności artysty , skoro Niemiłość triumfuje na Liście Przebojów Trójki, Missisipi w Ogniu w dniu koncertu znalazło się na 51 miejscu Polskiego Topu Wszechczasów, a Tomasz Organek jest mocnym elementem Męskiego Grania. Artyści kilkakrotnie podkreślali ze sceny, jak ważne jest to że znaleźli się tutaj na zaproszenie widowni.

Potem na scenie pojawiła się Ania Dąbrowska, która w popowym rytmie, podszytym funkową pulsacją wykonała swoje największe przeboje. Na finał zeszła do tzw. fosy pod sceną i mocno wyściskała fanów z pierwszych rzędów. Ania funkcjonuje w świadomości publiczności już od kilkunastu lat i zdobyła sobie w tym czasie wielkie zaufanie fanów, którzy długo po koncercie zostali by czekać na wspólne zdjęcie z wokalistką.

Na Majówce dopisała pogoda, dopisali artyści i dopisała publiczność.

Kolejny duży koncert plenerowy, to Dni Bielska-Białej od 14 do 16 czerwca. Na inaugurację - Shaggy.

mk