Aktualności

BRODKA

Brodka – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka oraz artystka konceptualna, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej wszystkiemu, co tworzy.  30 września 2022 wystąpi w Bielskim Centrum Kultury.

czytaj więcej

25. FESTIWAL KOMPOZYTORÓW POLSKICH W BIELSKU-BIAŁEJ

III Symfonia H.M. Góreckiego z udziałem ukraińskich artystów oraz Filharmonii Śląskiej zainauguruje jubileuszową, 25 edycję Festiwalu Kompozytorów Polskich w Bielsku-Białej 6 października 2022 r. w Bielskim Centrum Kultury.

czytaj więcej

Plebiscyt - wybierz artystów, którzy zagrają w BB

Po kilku latach pandemicznej przerwy, wracamy do naszego plebiscytu. Znów Państwo wybiorą artystów, którzy zagrają w Bielsku-Białej w roku 2023.

Rock, jazz, pop, hip-hop, muzyka klasyczna - decyzja należy do Was, a podziały stylistyczne i gatunkowe nie są istotne.

ZGŁOSZENIA ARTYSTÓW, KTÓRZY ZNAJDĄ SIĘ NA OPUBLIKOWANEJ LIŚCIE DO GŁOSOWANIA -  TYLKO DO OSTATNIEGO WRZEŚNIA.

czytaj więcej

Pablopavo i Ludziki

Po raz pierwszy w Bielskim Centrum Kultury. Legenda muzyki alternatywnej - Pablopavo i Ludziki. Paweł Sołtys to laureat Paszportów Polityki, Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego, nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Takie piosenki jak Karwoski, Dancingowa Piosenka Miłosna meldowały się w czołówce Listy Przebojów Trójki w jej najlepszych czasach.

czytaj więcej

Golec uOrkiestra - świąteczne koncerty

28 grudnia w Bielskim Centrum Kultury dwa świąteczne, kolędowe koncerty zespołu Golec uOrkiestra.

Tego dnia, o g. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek, a o 20.00 na kolędowanie z Janem Pawłem II.

czytaj więcej

Jazzowa Jesień 2022

Jubileuszowa, XX edycja Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej odbędzie się w dniach 17-20 listopada. Poniżej szczegółowy program.

czytaj więcej

Wirtuoz basu w BCKu

Niezapomniany, cudowny wieczór z muzyką świata w BCK-u. Richard Bona powrócił do Bielska-Białej, by zaprezentować się jako znakomity basista, potrafiący brawurowo rozbawić publiczność.

 

czytaj więcej

UWAGA! - modernizacja parkingu /PARKING NIECZYNNY/

W poniedziałek (19 września) rozpoczynają się prace związane z modernizacją parkingu przy Bielskim Centrum Kultury. Oznacza to całkowite zamknięcie parkingu. Parking jest już NIECZYNNY.

 

czytaj więcej

25. Festiwal Kompozytorów Polskich - 2022

25. Festiwal Kompozytorów Polskich odbędzie się w Bielsku-Białej w dniach  6-8 października 2022 r. Festiwal powraca po długiej pandemicznej przerwie.

czytaj więcej

ZAKOPOWER

Ciągle niezwykle popularni, wciąż w znakomitej muzycznej formie. Zakopower powraca do Bielska-Białej. Koncert Sebastiana Karpiela Bułecki i jego zespołu już 21 października o g. 19.00 HEJ!!!

czytaj więcej

Dni Bielska-Białej 2022 - weekend drugi

Zakończyły sie Dni Bielska-Białej. Były inne niż wszystkie poprzednie. Drugi weekend to dawno nie widziane tłumy na ulicy 11 Listopada (koncerty, happeningi i inne wydarzenia) oraz ska na Rynku wśród kwiatów, na koncercie Całej Góry Barwinków.

czytaj więcej

Organek z Iwoną Loranc na inaugurację

Energetyczny Organek z pozytywnym przesłaniem na inauguracyjnym koncercie Dni Bielska-Białej. Nie zabrakło bielskich akcentów. Rodzima formacja SIS otwarła wieczór pod ratuszem, a z Organkiem gościnnie zaśpiewała bielszczanka Iwona Loranc.

czytaj więcej

Strony