Aktualności

PIDŻAMA PORNO, z cyklu: Brzmienie Miasta

Po raz pierwszy w Bielskim Centrum Kultury, po kilku latach przerwy znowu w Bielsku-Białej. Ważne teksty i żywiołowa, przebojowa muzyka. Legenda undergroundu zagra koncert w Bielsku-Białej 25 lutego 2022 roku.

czytaj więcej

Wojtek Mazolewski Quintet

Quintet Wojtka Mazolewskiego - jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji.
 Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.

czytaj więcej

MIKOŁAJKI Z FOLKLOREM

Zespół Pieśni i Tańca BIELSKO zaprasza na MIKOŁAJKI Z FOLKLOREM. W trakcie mikołajek prowadzone będą animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz spotkanie z Mikołajem wręczającym prezenty przygotowane przez rodziców.

czytaj więcej

spektakl AKT RÓWNOLEGŁY

Perfekcyjny pomysł na spędzenie pikantnego weekendu bez małżeńskiej rutyny. Mały hotelik na peryferiach, do którego nie trafi z pewnością nikt znajomy. Przytulny pokoik, zmrożony szampan, rozpaleni namiętnością młodzi kochankowie…

czytaj więcej

UrBBan Fusion

Nowy Festiwal sztuki i mody jeszcze w tym roku zagości w Bielsku-Białej! Na jednej wspólnej przestrzeni różne pokolenia, różne dziedziny sztuki i przedstawiciele różnych narodowości.

czytaj więcej

Król

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

czytaj więcej

Narodowy Balet Ukrainy VIRSKI

Niezwykły spektakl na scenie Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Narodowy Balet Ukrainy  VIRSKI wystąpi 11 stycznia 2022 roku.

czytaj więcej

Na razie stoję, na razie patrzę

Żywiołowy rockandroll, wzbogacony o energię punka, lekko doprawiony syntezatorowym brzmieniem. 

ØRGANEK dotarł do Bielska-Białej w ramach trasy promującej płytę "Na razie stoję, na razie patrzę".

czytaj więcej

Zakończyła się 19. Jazzowa Jesień

Po rocznej przerwie powróciła Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko. Festiwal rozpoczęły koncerty Jacoba Bro oraz Vijay'a Iyera, a zakończył Skalpel z Piotrem Damasiewiczem.

czytaj więcej

Włóczykije

29 listopada 2021 o godz. 18.00 w  Bielskim Centrum Kultury imienia Marii Koterbskiej odbędzie się koncert promujący wydanie płyty Zespołu Włóczykije z autorskimi piosenkami o Bielsku-Białej i regionie. Płyta powstała by uczcić dwie ważne  rocznice 70-lecie połączenia Bielska i Białej oraz 15-lecie istnienia Włóczykijów. WSTĘP WOLNY

czytaj więcej

spektakl PROROK

By opowiedzieć o Prymasie Wyszyńskim, autorka sztuki Marta Gzowska-Sawicka postanowiła… nie wywoływać Go na scenę swojego przedstawienia. Nie dość na tym. Nieobecny Prymas ukazany jest w serii scen połączonych ze sobą nie poprzez klasyczną fabułę, a przez luźne skojarzenia i czasem wręcz szokujące kontrasty. Czy to pasuje do pomnikowej sylwetki powściągliwego Księcia Kościoła?

czytaj więcej

Strony