E-lekcje ze spektaklem z BCK

Bielski występ The Russian National Ballet materiałem na e-lekcje muzyki. Spektakl Dziadek do orzechów obejrzało na youtubie prawie 400 tys. osób.

Z komentarzy możemy wywnioskować, że od kilku miesięcy ten niezwykły, klasyczny spektakl wystawiony w Bielskim Centrum Kultury, polecają uczniom nauczyciele muzyki.

Wszystkim spragnionym wiedzy uczniom przypominamy:

Dziadek do orzechów to jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. Wykonanie utalentowanej i popularnej grupy The Russian National Ballet wydobywa z tego przedstawienia magię i pozwala widzowi przeżywać wydarzenia razem z Klarą.

Mała dziewczynka Klara, dostaje w prezencie dziadka do orzechów. Po zabawie, tańcach wokół choinki zapada w sen. Dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego księcia Koklusza. Ożywają również zabawki, pojawiają się myszy, gnomy, śnieżynki i inne postacie, a książę Koklusz zaprasza Klarę w fantastyczną podróż. Razem wędrują przez Krainę Słodyczy, gdzie wszystko jest barwne, pachnące, smakowite i panuje ogólna radość. W końcu jednak Klara budzi się i w ramionach trzyma nie księcia, ale dziadka do orzechów.

Na kanale YT Bielskiego Centrum Kultury znajdą Państwo co najmniej kilkaset filmów z koncertów i spektakli w Bielskim Centrum Kultury - od gwiazd rocka i jazzu, po wykonawców muzyki klasycznej.

https://www.youtube.com/c/BielskieCentrumKulturyDomMuzyki/videos

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu

Dofinansowano ze srodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objetych
monopolem panstwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy
z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych,
w ramach programu „Muzyka”,
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tanca.