Dumni z BB - sierpień

Rock, jazz, szanty, muzyka klasyczna i muzyka popularna - w trakcie sierpniowych koncertów plenerowych każdy znajdzie coś dla siebie. Spotykamy się w dwóch miejscach: na Rynku i scenie Central Park w Parku Słowackiego. Wystąpią m.in. John Porter, Mika Urbaniak i Pączki w Tłuszczu (zespół Tomasza Karolaka).

 05.08 (piątek) godz. 20:30 - Scena w Parku Słowackiego –  John Porter

Walijczyk, od lat 70. mieszkający w Polsce. Mocno związał się z polską sceną rockową, współtworząc grupę Maanam Elektryczny Prysznic. W roku 1980 nagrał ze swoim Porter Bandem jedną z najważniejszych płyt muzycznej fali lat 80. - Helicopters. Po roku 2000 tworzył duet z Anitą Lipnicką. Z Nergalem występował jako Me and Thah Man, a z Wojtkiem Mazolewskim jako Mazolewski/Porter. Jedna z najważniejszych postaci w historii polskiego rocka.


06.08 (sobota) godz.20:00 - Rynek Starego Miasta – EKT Gdynia

Zespół EKT-Gdynia  istnieje oficjalnie na scenie muzycznej od 1986 roku. Rozpoczynał swą karierę od piosenki turystycznej, by z biegiem czasu na trwałe związać się ze sceną żeglarską. Jako jedni z pierwszych wprowadzili mocne brzmienie i elektryczne instrumentarium. Wiele piosenek stało się niekwestionowanymi przebojami śpiewanymi przez całą żeglarską Polskę. Nagrali 5 autorskich płyt CD, pojawili się na kilkunastu tzw. "składankach". Wiele razy gościli w radiu i telewizji. Podczas koncertów oferują nieskrępowaną zabawę, humor i niezmienną radość z umiejętności nawiązywania kontaktu z publicznością.  26 listopada 2011 roku na wieczną wachtę odszedł Irek „Messalina„ Wójcicki. Od tamtej chwili  zespół stara się  wypełnić jego brak , choć nie jest to łatwe i proste

Obecny skład zespołu stanowią:

Jan Wydra begin_of_the_skype_highlighting  end_of_the_skype_highlighting – lider zespołu,  vocal., gitara akust , muzyka, teksty;

Jacek Fimiak - perkusja., vocal.;

Krzysztof Kowalewski - gitara., vocal.;

Marcin Ritter - gitara. bas.;  Kamil Szewczyk – gitara. bas

 


12.08 (piątek) godz. 20:30 - Scena w Parku Słowackiego –  JBBO + Karen Edwards

Jazz Band Ball Orchestra (także Jazz Band Ball, w skrócie JBBO) – polski zespół muzyczny wykonujący jazz tradycyjny, uważany za najstarszy polski zespół wykonujący ten gatunek muzyki. Powstał w Krakowie w listopadzie 1962 roku. Inicjatorem powstania grupy był Jan Kudyk, a w jej skład weszli studenci krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej. Muzyka Jazz Band Ball Orchestry to mieszanka swingu i bluesa oparta na solidnych podstawach jazzu nowoorleańskiego z domieszką folkloru rodzimego i zagranicznego. Oprócz standardów jazzowych grupa wykonuje kompozycje autorskie.


 13.08 (sobota) godz.20:00 - Rynek Starego Miasta –   Orkiestra Salonowa Moderato i 6 tenorów / SANDECKI BROTHERS

To zespół  muzyków  z Bydgoszczy i  został założony z myślą o stworzeniu  dla publiczności niepowtarzalnej atmosfery  i specyficznego klimatu muzyki wiedeńskich salonów, koncertów promenadowych.

W repertuarze orkiestry można usłyszeć znane walce, polki, czardasze, ulubione arie i duety operetkowe, a także miniatury muzyki klasycznej, sakralnej,  musicalowej, znane standardy i przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej.

Występy Orkiestry Salonowej  :MODERATO” znane są z charakterystycznego, wyrafinowanego klimatu i nastroju wprowadzanego przez artystów, są niezapomnianym przeżyciem muzycznym i dostarczają jedynych i niesamowite  doznań odbiorcom sztuki. Orkiestra Salonowa „MODERATO"  współpracuje z wieloma śpiewakami, chórzystami, tancerzami i artystami   z całego kraju i chętnie muzykuje  z   grupami  i zespołami  działające w lokalnych środowiskach.

Dyrygentem i szefem artystycznym zespołu jest urodzony w Bułgarii, dr Orlin Bebenow, autor aranżacji większości wykonywanych przez artystów utworów i od roku 1988 mieszka w Polsce

TENORZY: Łukasz Ratajczak, Tomasz Tracz, Nazar Kachala, Aleksander Kruczek, Nazar Tatsyshyn  i  Łukasz Wroński


 


19.08 (piątek) godz. 20:30 - koncert przeniesiony do sali BCK – Mika Urbaniak& VICTOR DAVIES Tribute to The Beatles i nie tylko...

Córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W swojej muzyce łączy jazz z R'nB i hip-hopem. Współpracowała z najwybitniejszymi postaciami polskiego jazzu, rocka i hip-hopu.

Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory komponuje i koncertuje.
Wychowana przez dwoje legendarnych artystów, ikony jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka, pionierów fusion jazz, rosła w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną,twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami. "Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia" -mówi Mika.
Unikalny, pełen melancholii timbre głosu Miki, hipnotyzuje słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi.
Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy'm Jonesem i jego Big Bandem. Brała
udział w wielu projektach spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami.

  20.08 (sobota) godz.20:00 - Rynek Starego Miasta – Pączki w Tłuszczu (TOMASZ KAROLAK!!!)

Zespół powstał na kanwie popularnego serialu TV „39 i pół", w którym niezastąpiony Tomasz Karolak gra główną rolę. Tomasz znany jest przede wszystkim z wielkich kinowych hitów, jak: Planeta Singli, Listy do M, czy Ciacho, ale dał się też poznać jako pełne energii zwierzę sceniczne, które od lat przyciąga przed sceny tłumy.

Dowodem na sukcesy koncertowe są występy na takich imprezach, jak: Nagrody Radia Fama, Top Trendy, KFPP Opole, Sylwester TVN.

Koncert zespołu to 60 min. melodyjnych pop-rockowych piosenek znanych z seriali: 39 i pół, Rodzinka.pl, to także covery hitów polskich i światowych oraz autorskie kompozycje. 
Pączki w Tłuszczu to zespół złożony profesjonalnych muzyków w składzie :  Bartosz Miecznikowski - gitara, Tomek Karolak - wokal plus basista i perkusista.

mk