Dumni z BB - lipiec

Zapraszamy na wyjątkowe muzyczne lato z cyklu DUMNI Z BB.  Na dwóch scenach zagrają dla Was fantastyczne kapele!

W lipcu m.in. Jacek Wójcicki, Wanda i Banda, Studio Accantus i Cumbancheros. WSTĘP WOLNY. Zapraszamy!!!

SCENA NA RYNKU

 

9 lipca (niedziela) g. 20.00 - BIBOBIT

Bibobit to muzyczny sekstet złożony z żywej perkusji, basu, instrumentów klawiszowych i sekcji dętej. Ich największą miłością jest jazz, który niezwykle elastycznie łączą z elektroniką, ale i innymi gatunkami. Nieoczywiste harmonie zespojone są tu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami i niezwykłą charyzmą frontmana.

10 lipca (niedziela) g. 14.00 Festiwal Piosenki Bajkowej  - gwiazda wieczoru STUDIO ACCANTUS

Festiwal Piosenki Bajkowej - Twoja Bajka będzie miał swój finał 10 lipca. Od godz. 14.00 zaplanowano występy na Rynku. Gwiazdą wieczoru będzie Studio Accantus, czyli zespół artystów tworzących własne projekty autorskie. Jak sami mówią, ich misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku.

16 lipca (sobota) g. 18.00 - Festiwal Kubański - gwiazda wieczoru CUMBANCHEROS

Zespół Cumbancheros prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. Grają utwory w stylu m.in. rumby, cha-chy, mambo, salsy. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków salsowych jest oryginalną i emocjonującą propozycją zespołu dla publiczności. Z charakterystyczną energią i pasją prezentuje on  latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Przyświeca mu idea przekazania pozytywnych wibracji, które muzyka ta stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.

23 lipca (sobota) g. 20.00 SOKÓŁ ORCHESTRA

Bałkańskie szaleństwo to ich specjalność. W ten sposób dali się poznać szerszej publiczności i nadal kultywują tę tradycję, poszerzając repertuar o coraz to nowsze utwory. Starają się łączyć szaloną zabawę z wirtuozerią oraz tradycję z nowoczesnością, dokładając wszelkich starań, by nikt nie był w stanie usiedzieć na miejscu.
Założycielem oraz liderem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz znany ze współpracy z Justyną Steczkowską, Katarzyną Gertner, Maciejem Maleńczukiem i wieloma innymi postaciami polskiej sceny muzycznej.
W 2014 roku zajęli II miejsce na legendarnym festiwalu trębaczy w serbskiej Guczy, co było dla nich nie lada wyróżnieniem. Ich repertuar to zarówno znane utwory bałkańskie, które na dobre zadomowiły nad Wisłą, jak i kompozycje własne. Przede wszystkim jednak jest to szalona zabawa i nietuzinkowa rozrywka na wysokim poziomie.

30 lipca (sobota) g. 19.00 GraMY doBBro

 

SCENA W PARKU SŁOWACKIEGO

3 lipca (niedziela) g. 18.00 JACEK WÓJCICKI

Jacek Wójcicki, absolwent krakowskiej PWST. Kiedyś gwiazda śpiewająca„Piwnicy pod Baranami", kabaretu Olgi Lipińskiej, także aktor filmowy /"Ostatni Dzwonek" Magdaleny Lazarkiewicz, „Lista Schindlera" Stevena Spielberga/.Dzisiaj wiele koncertuje w kraju i za granicą, śpiewa m.in. w Galach Piosenki Zbigniewa Górnego, „Nieszporach Ludźmierskich" Jana Kantego Pawluśkiewicza, Oratorium „Woła nas Pan" Włodzimierza Korcza. Częsty gość Benefisów w teatrze „STU". Współpracuje z Grażyną Brodzińską i Małgorzatą Walewską. Ze swoim recitalem przemierzył prawie cały świat przypominając wielkie pieśni Jana Kiepury. Nie bez powodu już w dzieciństwie nazywano go „małym Kiepurkiem", bowiem jako chłopiec występował wraz z chórem chłopięcym Filharmonii Krakowskiej w całej niemal Europie. Piotr Skrzynecki legendarny twórca „Piwnicy pod Baranami" mówił o nim: „Na pozór nieśmiały i niemal dziecinny na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki".

17 lipca (niedziela) g. 18.00 TRIO MARIACHI

Trzech grających i śpiewających AMIGOS tworzy meksykańską imprezę. Są wyjątkowo kontaktowi, gadatliwi, uśmiechnięci, rozbawią publiczność swymi polsko-hiszpańskimi żartami. Wykonują najpopularniejsze latynoskie przeboje lata !!!!
Despacito (Luis Fonsi), Bailando (Enrique Iglesias), Duele el corazon (Enrique Iglesias) i w ogóle: „La Cucaracha", „Desperado", "Corazon Espinado", "La Bamba", "Oye Como Va", "Quantanamera", "Sielito Lindo".

24 lipca (niedziela) g. 18.00 WANDA I BANDA

Wanda Kwietniewska to jedna z najbardziej znanych wokalistek polskiej sceny rockowej. Śpiewała w Lombardzie, później założyła zespół Banda i Wanda. Obecnie występuje z grupą Wanda i Banda, którą usłyszymy 24 lipca o godz. 18.00 na scenie przy BCK.

29 lipca (piątek) g.20.30 JERRY BRASS BAND

 

31 lipca (niedziela) g. 18.00 GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA

Czas nas uczy pogody - to chyba najsłynniejsza piosenka Grażyny Łobaszewskiej, znakomitej wokalistki i kompozytorki. Artystka wykonująca utwory z pogranicza popu i jazzu zaśpiewa 31 lipca o godz. 18.00 na scenie obok BCK.

 

 

 

 

mk