Dumni z BB

Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Miasto Bielsko-Biała oraz BCK – Bielskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Rynek na cykl koncertów #dumnizBB! Początek koncertów o g. 19.00 (ostatni koncert, 29 sierpnia - g.18.00)

WSTĘP WOLNY

07.08. Klamka, Pociąg Rock’n’Roll

08.08. Eclipse, Gooral

14.08. Paweł Mikler, Ladies of Power

15.08. New Year's Day – U2 Tribute Band, Grupa Furmana

21.08. Jovi – Jazz is On, Ghostman

22.08. Miss Aicha & Ustronsky Band, Mikrokosmos

28.08. Basia Dratwińska, SIS

29.08. Cumbancheros, DJ DRED (początek g. 18.00)

Startujemy o godzinie 19:00. Przewidujemy mnóstwo dodatkowych atrakcji.
Nie może Was zabraknąć!

 

 Zagrali W RAMACH DUMNI Z BB:

Klamka

Projekt Klamka tworzą pozytywnie zakręceni muzyczni pasjonaci, dobrzy znajomi, którzy bardzo komfortowo i swobodnie czują się w swoim muzycznym towarzystwie.

W ich interpretacjach usłyszyszymy soul, folk, pop / rock, elektronikę, smooth jazz.

Skład zespołu:
Małgorzata Kujawska-Zemła wokal

Justyna SIS Puchałka – chórki

Dawid Broszczakowski – piano, sample

Antoni Kuzak – Saksofon

Piotr Mędrzak – gitara elektryczna

Patryk Bizukojć – gitara basowa

Michał Dziewiński – perkusja

Pociąg Rock'n'Roll

Zespół powstał we wrześniu 2013 roku w Bielsku-Białej.
Początkowo nastawiony był na granie bluesa, jednak dość szybko muzycy zwrócili się ku dynamicznemu rock’n’rollowi. Inspirację czerpali i nadal czerpią z twórczości tuzów obu gatunków, ale to autorski materiał w języku polskim, wykonywany na koncertach z niesamowitą energią, stał się ich wizytówką. Wlewając w utwory całe swoje serce, dbają o niepowtarzalny klimat i zupełnie świeże spojrzenie na reprezentowany przez siebie styl muzyczny.

Choć wszystko w Pociągu Rock’n’Roll – począwszy od muzyki, poprzez teksty, na samej nazwie skończywszy – można traktować z lekkim przymrużeniem oka, to jednak pod płaszczykiem dowcipu przekaz zespołu niesie głębszy sens. Jego utwory mówią o rzeczach ważnych, nieraz dotykając problemów bliskich każdemu z nas.

W grudniu 2018 roku zespół własnym sumptem wydał swoją pierwszą płytę długogrającą, czym otworzył nowy rozdział swojej historii.

Skład zespołu:
Konrad Nycz – gitara

Tomasz Lenartowicz – gitara

Leszek Pochopień - gitara basowa

Tomasz Brańka – perkusja

Adam Kobierski – instrumenty klawiszowe

Mateusz Biernat – saksofon

Krzysztof Duraj – trąbka

Bartłomiej Golec – puzon

Zbigniew Kruczek – wokal

Eclipse

To zespół, który podtrzymuje dobre tradycje muzyki granej na żywo. Tworzą go profesjonalni muzycy, którzy współpracując przy wielu projektach, połączyli swoje siły. Charakteryzuje ich ogromna energia, doświadczenie, profesjonalizm, a nawet układy taneczne!

Muzycy Eclipse to ludzie z pasją, którzy kochają to co robią i zajmują się muzyką na co dzień.

Świadczą o tym liczne udziały w programach telewizyjnych, międzynarodowych festiwalach, koncertach na jednej scenie z przodującymi gwiazdami polskiego i zagranicznego rynku muzycznego m. in. Andreą Bocellim, Garou, Margaret, Justyną Steczkowską, Stanisławem Soyką, Afromental, Kasią Cerekwicką czy Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

 

Skład zespołu:

Paulina Wirska – wokal

Krzysztof Kaczor – wokal/gitara

Kuba Jagiełka – perkusja

Tomasz Kinecki – perkusjonalia

Radosław Wysogląd – akordeon/saksofon

Marcin Majcherek – bass

Sławomir Warsiński – keyboard

Tomasz Madzia – gitara

Gooral

To jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną.
Zagrał około tysiąc żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in. na : Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Orange Warsaw czy Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów m.in.: Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość państw europejskich. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno.
Artysta wydał 5 albumów studyjnych i jeden DVD z Mazowszem. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie kultowego Machinera, nominacje do Fryderyków i nagrodę na Nowej Tradycji. Jego muzyką reklamował się Opener na swoje 10-lecie. Wydał niedawno długooczekiwaną płytę Ethno Elektro 2, na której można usłyszeć Stanisława Leszczyńskiego czy Macieja Szymonowicza. Obecnie, zainspirowany klimatami downtempo i oriental, tworzy dużo nowej muzyki w tej stylistyce.

PAWEŁ MIKLER

Paweł Mikler tworzy i gra brzmienia akustyczne w aranżacjach jazz, retro, folk, indie. Koncertował w przeróżnych miejscach od Islandii po Izrael, od Kalifornii, po swoje rodzinne Międzyrzecze. Muzyka jest dla niego pasją, formą terapii, niezwykłą Narnią - do której ucieka od piątego roku życia.

fot. FB Paweł Mikler

LADIES OF POWER

Ladies Of Power​ to charyzmatyczne i energiczne artystki z wieloletnim doświadczeniem i wykształceniem muzycznym. Łączą swoje autorskie brzmienia z najnowszymi, światowymi trendami muzyki klubowej. Każda z nich ma na koncie sukcesy zarówno na rynku Polskim i zagranicznym: Nowy Jork, Ibiza, Berlin oraz Paryż.
Dziewczyny z licznymi sukcesami brały udział w topowych programach telewizyjnych: The Voice of Poland, X- Factor, Must be the Music Dzień Dobry TVN, Dzień Dobry Polsko, Pytanie na Śniadanie.
fot. FB Ladies of Power

New Year's Day – U2 Tribute Band

Dawno, dawno temu, pewien gitarzysta zakochany w muzyce U2 zapragnął założyć zespół, którym odda hołd tej supergrupie. Dzięki swojej pasji, uporowi oraz grupie przyjaciół powoli udało mu się osiągnąć cel. Tak powstał New Year's Day - U2 Tribute Band. Ją grupą ludzi, których łączy miłość do U2. Dlatego z wielką przyjemnością poświęcają się grze ich muzyki i chcą podzielić się nią z Wami.

Grupa Furmana

Istnieją na rynku muzycznym od 1998 roku. Nagrali 5 płyt, zagrali dziesiątki małych i dużych koncertów. Mają duże doświadczenie zawodowe i wieloletnie obycie estradowe. Posiadają charakterystyczne brzmienie wynikające z ich instrumentarium (skrzypce, banjo, dobro, gitara basowa, bębny). Grają głównie autorskie utwory, ale nie boją się sięgać po standardy muzyki światowej i opracowywać je. Trzon zespołu stanowią Rafał "Gonzo" Gondek, Andrzej "Albin" Trojak oraz Dominika "Dośka" Jurczuk-Gondek.

JOVI - JAZZ IS ON

JOVI - niezależna charyzmatyczna wokalistka czerpiąca inspiracje z wielu gatunków muzycznych takich jak funk, rock, jazz, blues,rap...

GHOSTMAN

Ghostman jest wokalistą. Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zaczynał od gry na saksofonie, by po dwudziestu latach rozpocząć przygodę ze śpiewaniem. Używa głosu jako instrumentu. Tworzy muzykę na żywo, często przy pomocy loopera i efektów gitarowych. Improwizuje, bawi się brzmieniem, dynamiką, fakturą dźwięku. Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna. Rodzi się na scenie, na oczach widzów. Ghostman podczas każdego występu eksperymentuje, odkrywając wciąż nowe środki ekspresji. Śpiewając, posługuje się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata. Jednak w rzeczywistości nie zna żadnego z nich. Traktuje to jako dar, możliwość wyrażania przeróżnych emocji. Brak ograniczeń słowem czy wyuczonym tekstem pozwala mu na ogromną wolność ekspresji. W swojej muzyce łączy elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej.
Ghostman występował z różnymi muzykami i w różnych składach. Zaśpiewał z Bobbym McFerrinem podczas jego koncertów w Zabrzu i Bielsku-Białej. W 2011 roku wraz z gitarzystą Mateuszem Głuszakiem stworzył duet The Sound Apostles. Dzięki współpracy z pianistą jazzowym Piotrem Matusikiem, w 2013 roku powstał duet Matusik&Ghostman. Wspólnie wydali płytę koncertową "LIVE". Na początku 2015 roku pojawił się na płycie "One World" Grzecha Piotrowskiego, z którym współpracuje do dziś wspólnie grając regularne koncerty. W 2018 roku na festiwalu muzyki ludowej "Mikołajki Folkowe" otrzymał nagrodę im. Anny Kiełbusiewicz dla najlepszego wokalisty. Śpiew Ghostmana można również usłyszeć na płytach Golec uOrkiestry,Holy Noiz, Roberta Szewczugi. Jako saksofonista współpracował m.in. z Beatą Bednarz, TGD i Piotrem Nazarukiem.
Artysta oryginalny, tworzący muzykę porywającą wyjątkowym klimatem i różnorodnością. Na swoim koncie ma występy ze współudziałem muzyków polskiej sceny jazzowej i klubowej.
Jego muzyka dotyka zmysłów, jest mieszanką euforii i nostalgii...

 

Miss Aicha&Ustronsky

Charyzmatyczna wokalistka z Bielska -Białej, liderka i założycielka zespołu Aicha Magija, uczestniczka show telewizyjnych X-Factor, Must Be The Music , Bitwa na Głosy, finalistka Programu All Together Now - Miss Aicha zaśpiewa na Rynku 22 sierpnia o godz. 20.00. Towarzyszyć jej będzie Ustronsky Band ( jak nazwa wskazuje grupa wywodząca się z Ustronia), laureaci opolskiego konkursu Debiuty.  Zaprezentują mieszankę coverów we własnych aranżacjach. Szykuje się spora dawka pozytywnej energii w wykonaniu znakomitych muzyków.

Członkowie zespołu USTRONSKY: Jan Zachar - wokal; Zbigniew Bałdys - gitara; Bartek Herman - perkusja; Patryk Bizukojć - bas; Błażej Knopek - piano; Tomasz Adamczyk - trąbka; Wojo Zięba - sax.
Grają z nimi także inni muzycy: Dorota Zaziąbło - piano, Tomasz Pala- piano, Mariusz Płonka - puzon

Mikrokosmos

„Nie tak dawno temu, całkiem niedaleko od miejsca w którym właśnie siedzisz, szóstka ludzi utworzyła krąg, z którego zaczęły wydobywać się dźwięki. Splatały się powoli tworząc frazy i harmonie, coraz bogatsze i bogatsze, aż z ich chaosu wyłonił się Mikrokosmos. Jego członków połączyła miłość do funk`u, groove`u, brzmień wszechświata i energii, którą współtworzą.” - Rdz 2,1-4
Graliśmy już w big bandach, orkiestrach i zespołach, lecz Mikrokosmos to nowy początek. Śpiewamy po polsku, lecz gramy we wszystkich językach świata.
Zespół tworzą: Łukasz Klec, Dawid Ptak, Wojtek Świtalski, Krzysztof Lam, Jakub Byczek, Daniel Kusak

Basia Dratwińska

SIS

Grają muzykę z pogranicza alternatywnego rocka, ale żeby uniknąć zaszufladkowania, lubią wpleść czasem odrobinę elektroniki. Niesamowicie kręci ich też old school, więc w zasadzie nigdy nie wiadomo czego się po nich spodziewać. Kochają eksperymenty. We wrześniu 2018 roku ukazał się ich debiutancki album zatytułowany Heart. Udało im się go wydać własnym sumptem. Aktualnie sporo czasu spędzają w studio pracując nad drugą płytą.

Crumbancheros

DJ DRED

29 sierpnia na Rynku zaplanowano wieczór kubański. Zagra zespół Cumbancheros, następnie sceną zawładnie dj Dred również w rytmach kubańskich, zaplanowano też warsztaty salsy. Imprezę poprowadzi Michał J. Sandecki. W przygotowanie tego wydarzenia włączą się również bielscy restauratorzy z Rynku, organizując liczne atrakcje oraz dostosowując entourage w stylu kubańskim.

Zespół Cumbancheros prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. Grają utwory w stylu m.in. rumby, cha-chy, mambo, salsy. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków salsowych jest oryginalną i emocjonującą propozycją zespołu dla publiczności. Z charakterystyczną energią i pasją prezentuje on  latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Przyświeca nu idea przekazania pozytywnych wibracji, które muzyka ta stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.

 

 

mk