Dom Muzyki oraz Dom Tańca po remoncie

Zakończyła się rozbudowa obiektów Bielskiego Centrum Kultury - Domu Muzyki oraz Domu Tańca. W Bielsku-Białej gościł wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

Przed galowym koncertem widzowie zwiedzili wyremontowane obiekty. Dom Muzyki wzbogacił się nie tylko o dodatkowe miejsca i balkon, ale przede wszystkim o najnowocześniejszy system nagłośnieniowy i oświetleniowy. Tłum odwiedzających mógł zobaczyć jak wygląda Dom Tańca, miejsce gdzie znalazły się sale prób i magazyny strojów i instrumentów dla członków zespołów BCK (w sumie ok. 500 osób).

Gościem specjalnym był wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. Premier zwiedził odremontowane obiekty, a w okolicznościowym przemówieniu podkreślił swoje związki z Bielskiem-Białą (sięgające lat 60 XX wieku) oraz wspólne, ponadpartyjne starania bielskiego środowiska o środki na sfinansowanie remontu. Podkreślał też jak duże wrażenie robi wyremontowany obiekt.

 

Po części oficjalnej odbył się koncert 12 TENORÓW & DIVA. Bielska Orkiestrę Symfoniczną poprowadził Woytek Mrozek. Repertuar będący połączeniem przebojow mzyki klasycznej i popularnej bardzo przypadł do gustu publiczności. Zarówno We will rock you, Volare, czy takie przeboje jak Besame mucho czy Brunetki Blondynki powodowały uśmiech na twarzy i żywiołowe reakcje publiczności.

 

 

 

mk