Dni Bielska-Białej - koncerty na Błoniach

Po inauguracji na placu Ratuszowym (3 czerwca), koncerty w ramach Dni Bielska-Białej przeniosą się na tereny ATH na Błoniach.

Dwa kolejne koncerty powinny w pełni zadowolić miłośników dobrej muzyki oraz kabaretu.

4 czerwca o g. 18,00 wystąpią Maciej Maleńczuk z zespołem oraz grupa Raz, Dwa, Trzy. Bilety w cenie 20 zł.

Maciej Maleńczuk zaczynał jako uliczny muzyk, grając swoje piosenki w Krakowie, Warszawie i innych miastach. Od 1986 roku, przez 20 lat był wokalistą i frontmanem zespołu Pudelsi. W 1993 roku założył grupę Homo Twist. Jednocześnie ukazywały się jego płyty solowe. Najnowsza, wydana w roku 2010, nosi tytuł Psychodancing – live. Znalazły się na niej polskie przeboje w dancingowych aranżacjach.

Maciej Maleńczuk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów.

Raz, Dwa, Trzy – zespół zawiązał się w roku 1990 w Zielonej Górze. Założyli go studenci, nie więc dziwnego, że zgłosili się na Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Pierwszy sukces – zwycięstwo na krakowskim festiwalu, przyszedł zaledwie 3 miesiące po rozpoczęciu działalności zespołu. Oprócz płyt z autorskimi kompozycjami, zespół nagrał krążki z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz Wojciecha Młynarskiego. Cztery albumy okazały się platynowymi płytami (Trudno nie wierzyć w nic, Skądokąd, Czy te oczy mogą kłamać, Młynarski). Najnowszy album Raz, Dwa, Trzy ukazał się w listopadzie 2010 roku – to koncertowa, podwójna płyta Raz, Dwa, Trzy – Dwadzieścia – podsumowująca dwie dekady działalności zespołu.

Dla fanów zespołu równie ważne jest charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne brzmienie, jak poetyckie teksty Adama Nowaka, wokalisty i gitarzysty Raz, Dwa, Trzy.

Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Cezarego Pazury - 5 czerwca g. 17.00

Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, do wspólnego świętowania jubileuszu zaprosił takich artystów jak Olaf Lubaszenko, Jerzy Kryszak, Piotr Bałtroczyk, Ani Mru Mru, Paweł Małaszyński, Łowcy. B. Bilety w cenie 20 zł.

Cezary Pazura zadebiutował w roku 1986 w filmie Czarne stopy. Kolejne role w takich filmach jak Kroll, Psy, Kiler czy Tato, przyniosły mu ogromną popularność. W ubiegłym roku wyreżyserował komedię kryminalną Weekend. Znakomicie czuje się w rolach komediowych, nie tylko w filmie, ale także na scenie – a to gwarantuje widzom znakomitą zabawę podczas Jubileuszu.

Ceny biletów:

Maciej Maleńczuk i Raz, Dwa, Trzy – 20 zł, Jubileusz Cezarego Pazury – 20 zł.

mk