DNI BIELSKA-BIAŁEJ 2019

Fantastyczny koncert Shaggy'ego na placu Ratuszowym rozpoczął Dni Bielska-Białej. Inaugurację święta miasta zakończył pokaz laserowy. W kolejnych dniach wystąpili MY3, Sylwia Przybysz, Natalia Szroeder i Grzegorz Hyży.

INAUGURACJA

Największa gwiazda jaka dotychczas wystąpiła w Bielsku-Białej, król dancehollowego reggae - Shaggy wystąpił na Dniach Bielska-Białej. Człowiek który nagrał ostatnio płytę ze Stingiem, wcześniej wylansował mnóstwo znanych wszystkim przebojów. Na początek letni hit In the summertime rozbujał publiczność, a Shaggy tylko dolał oliwy do ognia zapraszając publiczność do wspólnej zabawy W strefie pod sceną ławki szybko stały się bezużyteczne, a publiczność ruszyła pod scenę. Plac Ratuszowy był wypełniony po brzegi, a publiczność szczelnie wypełniła "krzywy mostek' i strefę gastronomiczną (w tym roku zorganizowaną po raz pierwszy). Shaggy postawił na zabawę i taniec, wysyłając ze sceny potężną dawkę energii w kierunku publiczności. Ta, odwdzięczyła się fantastycznym przyjęciem bawiąc się, śpiewając, tańcząc i rytmicznie machając rękami w rytm wskazówek Shaggy'ego. Nie zabrakło największych przebojów - Angel, Sexy Lady czy wykonanego dwukrotnie Boombastic.

 

Po koncercie bielszczan czekała jeszcze jedna atrakcja - efektowny pokaz laserowy uzupełniony wystrzałami ognia i wodnych fontann, a także muzyką Kasi Szubert wykonywaną na żywo na skrzypcach elektrycznych. To było bardzo udane rozpoczęcie Dni Bielska-Białej, a przed nami jeszcze kolejne dni koncertowych atrakcji.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĘTA MIASTA

Idole dzieci i młodzieży wystąpili w Parku Słowackiego. Dopisała pogoda, dopisała publiczność dopisali wykonawcy. Muzyczna zabawa w atmosferze pikniku, z udziałem Koguta Rubina. Głównymi atrakcjami były ulubione artystki młodszych nastolatków - grupa MY3 oraz Sylwia Przybysz. Po koncercie długo trzeba było czekać na autograf. Oprócz tego konkursy, promocje, wata cukrowa - dzieciakom nic więcej nie było potrzebne do szczęścia.

 

TRZECI DZIEŃ ŚWIĘTA MIASTA

Artyści wybrani przez bielszczan wystąpili na trzecim koncercie Dni Bielska-Białej. Temperatura odrobinkę spadła, więc w komfortowych warunkach tłumy bielszczan mogły spędzić ostatni wieczór Dni Bielska-Białej. Pierwsza na scenę wyszła Natalia Szroeder. Obiecała, że będzie kilka nowości i wszystkie największe przeboje. Było przebojowo, rytmicznie, ze wspólnymi śpiewami. Po koncercie bardzo długo musiała rozdawać autografy i rozmawiać z fanami. Jako drugi na scenie pojawił się Grzegorz Hyży, który również doprowadził wiernych fanów (i fanki) do wrzenia. Były wspólnie odśpiewane hity, a w finale O pani (czyli "zabierz mnie do gwiazd). Koncert zakończył się (podobnie jak pierwszy) ogromną owacją. Warto podkreślić, że w obu przypadkach był to pierwszy koncert tych artystów w Bielsku-Białej.

 

mk