Dni Bielska-Białej 2015

Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult zaprasza na dni Bielska-Białej . Tegoroczne Dni Bielska-Białej odbędą się w dniach od 5 do 7 czerwca. Dla bielszczan zagrają Golec uOrkiestra, Dżem oraz DJ Bobo.

Trzy bardzo interesujące koncerty złożą się na Dni Bielska-Białej. Inauguracja tradycyjnie odbędzie się na placu Ratuszowym. Kolejne koncertowe wieczory spędzimy na terenach obok hali Pod Dębowcem.

 

5 czerwca, g. 20.00, plac Ratuszowy. Golec uOrkiestra Symfonicznie. Wstęp wolny

 

Inauguracja Dni Bielska-Białej, 25-lecie ODRODZENIA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO POD PATRONATEM PREZYDENTA RP. Największe hity zespołu Golec uOrkiestra w nowych aranżacjach. Zespołowi będą towarzyszyć Bielska Orkiestra Festiwalowa, chór Ave Sol i Bielski Chór Kameralny. Wstęp wolny. Będą ustawione ławki. Po koncercie pokaz sztucznych ogni.

Na koncert zaprasza Łukasz Golec:

 

 

6 czerwca, od g. 10.00, Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA Wstęp wolny.

XII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”. W Bielsku-Białej odbędzie się międzynarodowy konkurs estradowy i parada orkiestr dętych. W tym roku do Festiwalu zgłosiło się 15 zespołów z Polski, Niemiec, Bułgarii i Węgier. Będą one konkurować w dwóch kategoriach: orkiestry dęte oraz pokrewne formacje instrumentalne.

 

W Bielsku-Białej w ramach Festiwalu: 10:00-14:00 - Konkurs Estradowy (park Słowackiego), 16:00 - koncert plenerowy (Rynek), 16:30-17:30 - parada orkiestr (Rynek →ul. Słowackiego→park Słowackiego), 18:00 - koncert plenerowy (park Słowackiego).

 

6 czerwca, g. 19.00, teren obok hali Pod Dębowcem. Dżem. Wstęp wolny.

 

Zespół-legenda powraca do Bielska-Białej.Jedna z najważniejszych grup polskiego rocka i bluesa. Mają na swoim koncie dziesiątki przebojów i tysiące koncertów. Od kilkunastu lat frontmanem Dżemu jest Maciej Balcar.

Posłuchaj hitów Dżemu, tych najstarszych i tych pochodzących z ostatnich płyt zespołu:

 

7 czerwca, g. 20.00, teren obok hali Pod Dębowcem. DJ Bobo.

 

Największa gwiazda muzyki tanecznej lat 90. na jedynym koncercie w Polsce. W Bielsku-Białej zaśpiewa na żywo swoje największe hity, takie jak Everybody, There is a party, czy Chihuahua. Będzie mu towarzyszył grający na żywo zespół muzyczny.

 

mk