Dni Bielska-Białej 2013

Na przełomie maja i czerwca zapraszamy na Dni Bielska-Białej. Inauguracyjny koncert odbędzie się 31 maja na placu Ratuszowym, dwa kolejne na terenach obok hali Pod Dębowcem.

Pierwszego wieczoru usłyszymy przeboje teatru Studio Buffo, potem będziemy się bawić przy muzyce zespołu Golec Uorkiestra, a trzeciego dnia zapraszamy na Koncert Piosenki Niebanalnej z udziałem Jakuba Sienkiewicza, Krzysztofa Daukszewicza oraz zespołów Raz Dwa Trzy i Czerwony Tulipan.

Wstęp na wszystkie koncert będzie bezpłatny

Hity teatru Studio Buffo, 31 maja, g, 19.30 plac Ratuszowy

G. 19.30 koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, g. 20.00 uroczyste otwarcie Dni Bielska-Białej przez prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta oraz koncert Hity teatru Studio Buffo. Największe przeboje wszechczasów w znakomitym wykonaniu. Zapraszają Janusz Józefowicz, Natasza Urbańska, Janusz Stokłosa. O g. 21.50 pokaz sztucznych ogni.


Golec uOrkiestra - 1 czerwca, g. 18.00, teren obok hali Pod Dębowcem

Zespół Golec uOrkiestra powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie - „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów. Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1” (1999 r.), która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock'n'rolla i jazzu. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki, min Lornetka, UFO, czy niezwykle elektryzująca Crazy is my live, do dziś rozgrzewające rzesze fanów na każdym z koncertów zespołu. W 2000 roku zespół potwierdził swój sukces kolejną, jeszcze bardziej przebojową płytą, noszącą tytuł „Golec uOrkiestra 2”. Osiągnęła ona status poczwórnej platyny, a jej sztandarowe Ściernisco przez wielu okrzyknięte zostało hymnem pokolenia nowej, odradzającej się po 1989 roku Polski. Żartobliwy, pełen wiary i optymizmu tekst refrenu cytował nawet prezydent USA George W. Bush w swoim przemówieniu podczas oficjalnej wizyty w Polsce w 2002 roku. Zespół sprzedał kilka milionów płyt , zdobył nagrody najważniejsze polskie nagrody muzyczne - "Superjedynki", "Fryderyki" oraz "Wiktory".

KONCERT PIOSENKI NIEBANALNEJ - 2 czerwca, g. 16.00, teren obok hali Pod Dębowcem

Wystąpią: Czerwony Tulipan, Krzysztof DaukszewiczJakub Sienkiewicz z zespołem Formacja GKS (Grochowalscy, Korecki, Sienkiewicz), Raz Dwa Trzy. Prowadzenie Piotr Skucha.

CZERWONY TULIPAN

Zespół powstał w 1985 roku w Olsztynie. Od początku istnienia kształt artystyczny zespołu tworzyli: Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Stefan Brzozowski. Od 1992 roku skład zespołu Czerwony Tulipan ustabilizował się i obecnie tworzą go wyżej wymienieni oraz Andrzej Czamara i Andrzej Dondalski.

Krzysztof Daukszewicz

Jest satyrykiem, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Realizował autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: „Na tronie”, „U pana Krzysia”, „Rozmowy ze zgryzem”. Od 2005 roku jest stałym gościem na antenie programu „Szkło kontaktowe” nadawanego w TVN24. Jest autorem sztuk teatralnych „Cycek”, „Bunkier”, zbioru satyrycznego „Między Worłujem a Przyszłozbożem” i wielu książek, licznych piosenek oraz felietonów.

Jakub Sienkiewicz z zespołem Formacja GKS (Grochowalscy, Korecki, Sienkiewicz),

Raz Dwa Trzy

Zespół Raz, Dwa, Trzy powstał w lutym 1990 roku w Zielonej Górze. Po trzech miesiącach mogli się już pochwalić triumfem na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Rok później zespół miał już na swoim koncie debiutancką płytę Jestem Polakiem. W tej chwili mają juz na swoim koncie 7 autorskich płyt, a także krążki z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz Wojciecha Młynarskiego.

Piotr Skucha

Artysta kabaretowy i konferansjer, założyciel kabaretu Długi.

opr. mk