Daria w BCK

Dynamiczne, pełne energii koncerty. 15 czerwca Daria Zawiałow wystąpiła dwukrotnie w Bielskim  Centrum Kultury w cyklu INNE BRZMIENIE MIASTA.

Mocne gitary współbrzmiące z syntezatorowymi brzmieniami. Dynamiczny występ, prawie zupełnie pozbawiony balladowych utworów, muzycy schowani w tle na podwyższeniu i skupiająca na siebie uwagę Daria Zawiałow.  W części utworów nie tylko śpiewała, ale także grała na gitarze. Najciekawsze przeboje, wybrane z dwóch płyt artystki i muzyczne zajawki najnowszej płyty Darii „Wojny i noce”.  W muzycznym finale nie zabrakło Za krótkiego snu, w studyjnym oryginale wykonywanego z Dawidem Podsiadło.  Choć w wywiadach mówi o  tej płycie, że „jest to smutny album. Ostatni rok był dla mnie ciężki na wielu płaszczyznach", to jednak na koncercie promieniowała energią i radością z powrotu do występów na żywo. O stopniowym powrocie do koncertowej normalności mówiła też pomiędzy utworami.

Publiczność z początku trochę onieśmielona światłami i natężeniem dźwięku, z utworu na utwór przyjmowała ją coraz goręcej, w finale gotując prawdziwe owacje i wstając z miejsc. W czasie drugiego koncertu publiczność podniosła się z foteli już na początku spektaklu. Wygląda na to, że Daria w pełni „kupiła” bielską publiczność.

Koncerty odbyły się z covidowym zabezpieczeniem – publiczność zajęła 50 procent miejsc i przez cały czas widzowie mieli założone maseczki.

Kolejne koncerty z cyklu Inne Brzmienie Miasta już jesienią. Już we wrześniu  - Karaś/Rogucki.

mk