Czesław znowu zaŚpiewa

To będzie jego trzeci koncert w Domu Muzyki. Na poprzednie brakowało biletów. Czesław Śpiewa wystąpi w BCK 11 września o g. 18.00.

Urodził się w Zabrzu, ale kiedy miał 5 lat wyjechał z rodzicami do Danii. Tam zaczął karierę muzyczną. Jest absolwentem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej. Był także właścicielem baru w Kopenhadze. Obecnie mieszka już w Polsce, w Krakowie. W krótkim czasie stał się jednym z najbardziej popularnych wokalistów.

Płyta Debiut, wydana w kwietniu 2008 roku jest już „podwójną platyną". Sprzedał się w nakładzie ponad 70 tys. egzemplarzy. Największym przebojem z tego krążka był utwór „Maszynka do świerkania".

Dwa lata po debiucie, w kwietniu 2010 roku, ukazała się druga płyta Czesława zatytułowana Pop. Gościnnie zaśpiewali na niej m.in. Gaba Kulka, Kasia Nosowska i Nergal.

Czesław Mozil także chętnie gościnnie bierze udział w sesjach nagraniowych innych artystów, m.in. zespołów Hey, Acid Drinkers, Hurt, a także Gaby Kulki i Stanisława Soyki.

O sukcesie projektu Czesław Śpiewa zdecydowały zapewne zarówno oryginalne teksty, jak i świeża muzyka, grana przez nietypowy skład instrumentalny (m.in. akordeon, skrzypce, fujarki, mandolina). Sam o sobie mówi " duński Polak o niewyparzonych ustach". Jego popularność ugruntował udział w jury programy X Factor.

Czesław Śpiewa - Dom Muzyki BCK - 11 września, godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł.

mk