Czesław: Księga emigrantów Tom 1

27 października 2014 roku zespół Czesław Śpiewa powróci do BCK z nową płytą pt. Księga Emigrantów. Tom 1! To płyta o emigracji, o tym, jak trudno kochać Polskę i jak łatwo bez tej miłości się zagubić, o marzeniach i realiach.

Czesław Śpiewa to jeden z bardziej popularnych i cenionych zespołów w Polsce. Należy również do niekwestionowanych ulubieńców publiczności, która podczas koncertów na żywo docenia nie tylko brzmienia i dźwięki, ale również oryginalną konferansjerkę w wykonaniu Czesława Mozila, stojącego na czele grupy. Każdy występ w wykonaniu Czesław Śpiewa zostaje podniesiony do rangi muzycznego spektaklu. To wielobarwne widowisko z wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi - wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Royal Danish Music Academy. Na koncertach muzyka przeplata się z autobiograficznymi anegdotami i nietuzinkowymi żartami. Band ma na koncie 15 nominacji do "Fryderyków", 3 zdobyte statuetki, ponad 900 zagranych koncertów w Polsce i za granicą.

Jesień 2014 roku będzie dla zespołu wyjątkowa. Zbiega się ona z trasą koncertową promującą najnowszą autorską płytę zespołu pt. Księga Emigrantów. Tom 1, która ukaże się z początkiem października. Wydawnictwo porusza trudny temat życia na obczyźnie. Ale kto ma śpiewać o emigrantach, jak nie Czesław Mozil?

Księga Emigrantów. Tom 1 to płyta o emigracji, o tym, jak trudno kochać Polskę i jak łatwo bez tej miłości się zagubić, o marzeniach i realiach, o tym, że odległość wcale nie zwiększa dystansu. Ale trzeba znaleźć dystans w sobie, by o tym zaśpiewać.

Album składa się z piosenek po polsku, które są sumą doświadczeń i prawdziwych historii, ważnym głosem w dyskusji na temat trudnej miłości do własnego kraju. Słowa wyszły spod pióra Michała Zabłockiego, muzykę stworzył Czesław Mozil.

Na płycie zagrało siedem idealnie skomponowanych indywidualności i osobowości muzycznych. Oto oni i ich przebogate instrumentarium:

Marie Louise Von Bülow - Bas, tværfløjte, kor

Karen Duelund Guastavino : saxophones, clarinet and vocal

Martin Bennebo Pedersen: Akkordeon, Pianino, Vokale

Hans Find Møller - Guitar, vocals.

Jakob Munck - Horns, Vocals, Suitcase of Noise.

Troels Drasbeck - Drums bells, percussion, vocals

Czesław Mozil - Pianino, Quasi Tenor

Czesław Śpiewa, Dom Muzyki BCK, 27 października g. 18.00. Bilety w cenie 50 zł

opr. mk