Chrześcijańskie reggae

22 kwietnia w Domu Muzyki wystąpi bielska grupa Anti Babylon System, grająca reggae z chrześcijańskim przesłaniem.

Zespół będzie promował swoją najnowszą płytę - Naham, która ukazała się 15 stycznia.

O płycie:

Album nosi tytuł „Naham". Słowo to oznacza: ciężko wzdychać, jęczeć, opłakiwać, boleć, bić się w piersi. Z drugiej jednak strony znaczy: pocieszać. Te dwie nieodłączne rzeczywistości przenikają się na płycie „Naham" w warstwie treściowej. Przesłanie płynące z tego krążka jest bardzo egzystencjalne i wynika z kolejnych doświadczeń członków zespołu.

Muzycznie płyta jest bardzo urozmaicona. Roots'owe brzmienia ciekawie przenikają się z inspiracjami czerpanymi z muzyki soul, gospel, jazz czy nawet muzyki klasycznej. Do płyty dodane są dwa dub'owe bonusy.

Na płycie zagrali:

Paweł Kurz - śpiew, gitara prowadząca

Katarzyna Lampert - śpiew

Jacek Polczyk - bas

Jakub Kwaśniak - gitara solowa

Przemysław Smaczny - perkusja

Dorota Zaziąbło - instumenty klawiszowe

Łukasz Gibała - instrumenty perkusyjne

gościnnie:

Katarzyna Witek – puzon

Tomasz Janusz – trąbka

Jerzy Zaziąbło - saksofon

Posłuchaj utworów z płyty Naham - "Nie Patrz" i „Osiem Błogosławieństw"

Historia zespołu:

Zespół powstał w 2000 roku w Bielsku-Białej. Założycielami byli Paweł Kurz i Jacek Polczyk. Od początku, mimo roszad personalnych, grupa ta starała się tworzyć melodyjne roots reggae i przez lata koncertów uformowali już swoją konkretną muzyczną tożsamość . Pulsujące reggae i teksy oparte na Piśmie Świętym są okazją do dobrej zabawy, ale także do refleksji i modlitwy. Zespół przez lata swojej działalności koncertował już w całej Polsce i wszelkich możliwych miejscach: klubach, domach kultury, festiwalach, szkołach i kościołach.

W styczniu 2008 roku wydali swoją debiutancką płytę pt. „Światło", na którą składa się 10 utworów korzennego reggae o jasnym chrześcijańskim przesłaniu.

Anti Babylon System – Dom Muzyki BCK. 22 kwietnia g. 17.00 Bilety w cenie 20 zł.

opr. mk