BUM BUM ORKeSTAR - czyli bombowa muzyka

W ramach poranków muzycznych dla dzieci zapraszamy na kolejny koncert z serii „SuperWirtuozi” zatytułowany „BUM BUM ORKeSTAR – czyli bombowa muzyka”.

BUM BUM ORKeSTAR odwołuje się do tradycyjnej muzyki bałkańskiej i klezmerskiej, a także muzyki polskiej. To przenikanie się tych trzech muzycznych światów sprawia, że zespół potrafi zaskoczyć energią, wzruszyć rzewną melodią i zachęcić do poddania się rytmowi muzyki. Każdy koncert jest na swój sposób wyjątkowy, a to za sprawą pięciu muzyków, którzy kochają to co robią, i ich instrumentów (klarnet, trąbka, akordeon, tuba, bułgarski bęben tapan).

Podczas gościnnego występów towarzyszyć im będzie The Satellite Orchestra pod dyrekcją Macieja Cisowskiego.

Już dziś możesz śledź fanpage SuperWirtuozów - www.superwirtuozi.pl

wykonawcy

BUM BUM ORKeSTAR - (SuperWirtuozi)

The SATELLITE ORCHESTRA

Maciej CISOWSKI (dyrygent)

Michał Misza CZORNY (scenariusz i reżyseria)

Grupa aktorska - Alicja Hudeczek, Wojciech Kałuża, Magdalena Malik, Monika Jarosińska

 

BUM BUM ORKeSTAR - założony w 2014 roku polski zespół muzyczny. Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką jaką i w jaki sposób wykonują. Bombowa bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej skali (…). W wywiadzie udzielonym Programowi Drugiemu Polskiego Radia klarnecista zespołu Oliwier Andruszczenko przyznał: „Zaczęliśmy od wykonywania utworów weselno-pogrzebowych orkiestr bałkańskich, ale coraz częściej gramy swoje melodie”. I dodał: „Gdy zaczynaliśmy, nie myśleliśmy o koncertach i zarabianiu pieniędzy. Chcieliśmy po prostu bawić się muzyką. Jednak pierwsze występy pokazały nam, że ludzie reagują szaleństwem na nasze dźwięki”.

Są laureatami najważniejszych festiwali folkowych w Polsce takich jak festiwal polskiego radia „Nowa Tradycja”, „Mikołajki Folkowe”, „Dragon Folk Fest”. Reprezentowali też kraj za granicą, m.in. na największym festiwalu Trąbki Guča’2018, w Serbii.

 

Skład zespołu:

Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon
Mateusz Wachowiak – akordeon, wokal
Piotr Janiec – tuba
Mateusz Sieradzan – tapan ( rodzaj bułgarskiego bębna), wokal
Bartosz Stępień – sakshorn tenorowy
Damian Marat- flugelhorn, trąbka

Link do strony www.bumbumorkestar.pl
www.facebook.com/bumbumorkestar
https://www.youtube.com/c/bumbumorkestar
https://soundcloud.com/bum-bum-orkestar

 

Poranek Muzyczny dla Dzieci, 24 marca, g. 11.00, Dom Muzyki BCK. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy - dla dzieci).

mk