Brodka we mgle

Na muzyczną majówkę złożyły się w tym roku dwa koncerty - koncert galowy z okazji 222 rocznicy Konstytucji 3 maja i Dnia Flagi oraz koncert Brodki obok hali Pod Dębowcem.

2 maja w Domu Muzyki BCK, na galowym koncercie zaprezentowały się zespoły Bielskiego Centrum Kultury

- Bielska Estrada (zespół taneczny i big-band), chór Ave Sol oraz soliści. Kilkudziesięciu artystów zaprezentowały nowocześnie brzmiący, osadzony w polskiej tradycji repertuar.

Artyści rozpoczęli o pieśni Marsz Polonia i recytowanego przez Agnieszkę Lorek Boże coś Polskę.

Przez cały czas trwania koncertu na scenie pozostawał big-band pod dyrekcją Marzeny Grzybowskiej. Pozostali artyści - soliści, zespół taneczny, chór, recytatorka i pianistka zmieniali się w błyskawicznym tempie, proponując to wzruszające pieśni patriotyczne, to polską klasykę, to znowu tańce ludowe. Zakończyli wspólnie, wykonując monumentalnie brzmiąca pieśń Niepodległa niepokorna, by w finale zaśpiewać znakomicie zaaranżowaną Rotę.

3 maja na terenie obok hali Pod Dębowcem wystąpiła jedna z najpopularniejszych obecnie polskich wokalistek - Brodka.

Plenerowemu koncertowi zdecydowanie nie sprzyjała pogoda - było mglisto, zimno i wilgotno.

Na szczęście okazało się, że publiczności wcale to nie przeszkadza. Widzowie wypełnili cały namiot, "wylewając" się spod konstrukcji. To był chyba pierwszy koncert artystki w Bielsku-Białej, która witając publiczność mówiła, że miło zagrać w rodzinnych stronach. Wystąpiła w ciepłej kurtce i meloniku oraz z elektryczną gitarą. Publiczności oczywiści e najbardziej przypadły do gustu największe hity artystki. Zasadniczą część koncertu zakończyła piosenką "z groźbami", czyli Grandą. Potem jeszcze trzykrotnie wychodziła na bis. Ostatni wykonując po długim "wywoływaniu". Była to Varsovie, piosenka "O mieście dla którego zdradziłam Podbeskidzie".

W ten sposób zainaugurowaliśmy sezon imprez plenerowych. Za miesiąc wrócimy na teren obok hali Pod Dębowcem, gdzie 1 czerwca wystąpi Golec Uorkiestra, a dzień później Czerwony Tulipan, Raz Dwa Trzy i Kuba Sienkiewicz. Inauguracja Dni Bielska-Białej 31 maja na placu Ratuszowym. Wystąpi Teatr Studio Buffo.

mk