Borys Godunow w BCK

Najsłynniejsza opera Modesta Musorgskiego zostanie wystawiona w Bielskim Centrum Kultury. Wybrane sceny i arie w wykonaniu znakomitych artystów będzie można podziwiać 9 listopada o g. 19.00.

Sześćdziesięciu światowej sławy artystów w imponujący sposób przeniesie nas w czasy XVI -wiecznej Rosji za sprawą twórczości Mussorgskiego i Pouchkina wykonując najpiękniejsze arie i fragmenty liryczne z jednej z najpiękniejszych oper, świata Boris Godunov . Przebogate stroje z epoki, wspaniałe głosy, mistyczna atmosfera i niespotykana forma przeniesienia typowej opery na sceny filharmonii wzbudziły podziw i wielkie uznanie wśród melomanów zachodniej Europy.

Na spektakl zaprasza ,,Operas of the World ’’ – fundacja promująca sztukę operową sięgając po jej najważniejsze dla światowego dziedzictwa dzieła, z równie wielką dbałością angażuje solistów, chóry i muzyków. Obsada jest zawsze na najwyższym światowym poziomie, soliści ze scen operowych byłego Związku Radzieckiego słyną z niepowtarzalności, ich głosy są piękne i tak bardzo charakterystyczne, że trudno znaleźć na świecie lepsze do wykonań oryginalnej wersji opery rosyjskiego autora.

Partie Borysa Godunova wykonywać będzie dwóch wspaniałych artystów: Nikolai Reshetnyak wybitny absolwent moskiewskiego konserwatorium i Kakhabar Tevadze, który z wyróżnieniem ukończył konserwatorium w Tibilisi.

Muzycy również światowego formatu, na co dzień grają (również jako soliści ) w uznanych i cenionych orkiestrach operowych i filharmonicznych.

Opera Borys Godunow (wybrane sceny i arie) - Dom Muzyki BCK, 9 listopada g. 19.00. Bilety w cenie 120 zł. PRZEDSTAWIENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE

opr. mk