Balet wszechczasów

Najsłynniejszy balet wszechczasów - Jezioro łabędzie ponownie w Domu Muzyki.

Kilkudziesięciu tancerzy i historia księżniczki zamienionej w łabędzia znowu wzruszała bielskich widzów.

W ubiegłym roku ten spektakl wzbudził ogromne zainteresowanie, stąd decyzja o zaproszeniu artystów z Rosji. Tym razem w Domu Muzyki prezentował się Royal Russian Ballet - zespół powstały w Charkowie w 2007 roku, złożony z artystów rosyjskich i ukraińskich, prowadzony przez Mikhaila Bezzubikova – solistę Baletu Bolshoi i Anatolija Kazatskiego – tancerza i choreografa, zwycięzcę Międzynarodowego Konkursu „Serge Lifar 2002”.

I znów (podobnie jak w przypadku poprzedniej inscenizacji) bilety rozeszły sie na wiele tygodni przed spektaklem. Pełna sala podziwiała niezwykłą grację tancerek, które z nieprawdopodobną lekkością wykonywały trudne figury i kunszt tancerzy.

Ci którzy oglądali poprzedni spektakl zapewne porównywali umiejętności i urodę artystów. Ci którzy nie mieli tej okazji z pewnością zatopili się w niezwykłej baletowej opowieści i nasłuchiwali znanych motywów muzycznych.

Kolejna okazja do obejrzenia rosyjskiego baletu na najwyższym poziomie nadarzy się już w grudniu, kiedy to na scenie Domu Muzyki będzie można podziwiać spektakl Dziadek do orzechów (6 grudnia g. 17.00 Dom Muzyki BCK. Bilety w cenie 100 zł już w sprzedaży).

mk