Balet o sensie życia

Poszukiwanie sensu życia było tematem baletowego przedstawienia amerykańskiej grupy Ballet Magnificat! zatytułowanego Face to face.

Balet istnieje od roku 1986. Artyści starają sie poprzez swoje spektakle ewangelizować, opowiadając o Jezusie i wskazując drogę do Niego. Do Polski przylecieli dzień wcześniej z Berlina. Od 7 tygodni są w trakcie tournee obejmującego Afrykę i Europę.

Ich taniec to połączenie baletu klasycznego z nowoczesnym. Z równą swobodą tańczą do muzyki klasycznej, do utworów z kręgu popu, rocka i soulu.

W Domu Muzyki zaprezentowali składający się z dwóch części, przedzielonych kilkunastominutową przerwą, spektakl Face to face. Przedstawienie opowiada o dwóch tancerkach baletowych, biorących udział w spektaklu Don Kichot. Dla jednej najważniejszy jest taniec, blichtr i owacje, ta druga szuka w życiu czegoś więcej. Ta pierwsza zostaje odsunięta przez reżysera, kiedy na próbę przychodzi nietrzeźwa. Zazdrosna rozpowszechnia plotki o rywalce. Ta szuka pocieszenia w biblijnej przypowieści o jawnogrzesznicy. ..

Dobre przygotowanie taneczne, ciekawa choreografia i jasne przesłanie sprawiły, że spektakl był w Bielsku-Białej bardzo dobrze przyjęty. Przed finałowym tańcem przedstawicielka zespołu opowiadała o ich misji i przesłaniu spektaklu, zachęcając do rozmowy z tancerzami, którzy bezpośrednio po ostatnim tańcu zeszli ze sceny, spotykając się z widzami w holu BCK.

mk