Bajkowy Festiwal ze Studiem Accantus

To był pierwszy po długiej przerwie, koncert w Domu Muzyki. Finałową galę 3. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej uświetnili wokaliści Studia Accantus.

Wszystkie bilety (w ograniczonej liczbie) rozeszły się w błyskawicznie. Publiczność zachowała wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa, łącznie z odstępami (co drugi fotel) i maseczkami.

Na scenie prezentowali się uczestnicy Ogólnopolskiego festiwalu Piosenki Bajkowej. Najlepsi odebrali nagrody z rąk festiwalowego jury (z Anną Guzik) i zastępcy prezydenta miasta Adama Ruśniaka. Zwycięzcy mogli zaprezentować, już bez konkursowego stresu, swoje  piosenki.

A potem na scenie, przy aplauzie młodej publiczności pojawiali się soliści Studia Accantus:  Aleksandra Gotowicka (wokal), Paulina Grochowska (wokal), Kuba Jurzyk (wokal), Paweł Skiba (wokal). Akompaniowała im Kasia Mazurkiewicz (piano). Na bielski koncert wybrali musicalowo-bajkowy repertuar, prezentując się solo i w duetach, w dynamicznych żywiołowych wykonaniach. Piosenki z najpopularniejszych bajek dla dzieci i musicali bardzo przypadły do gustu bielskiej widowni. W finale zaprezentowali się wszyscy wokaliści Accantusa.  To był bardzo udany powrót do koncertowej działalności w Domu Muzyki

 

mk