Bajkowy Festiwal

Nagrody na 4. Festiwalu Piosenki Bajkowej rozdane. Finałową Galę uświetnił bajkowy minikoncert Anny Guzik. Wizualizacje i kolorowe światła przeniosły młodych widzów wprost do świata bajki.

Prawie 1000 uczestników wystartowało w eliminacjach. Do przesłuchań w sali Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, dotarło 46 solistów i zespołów. Laureaci śpiewali piosenki z bajek, światowe przeboje i własne (często zaskakujące) interpretacje znanych hitów. Poziom, jak ocenili organizatorzy, był wyjątkowo wysoki.

W 4. Festiwalu Piosenki Bajkowej wzięli udział nie tylko młodzi artyści z całej Polski, ale wykonawcy z całej Europy (nawet z Islandii). Po ogłoszeniu wyników, w krótkim konkursie z nagrodami, widzowie i wykonawcy wykazali się znakomitą znajomością bajkowych postaci.

Pomysłodawcą i współorganizatorem Festiwalu jest Fundacja Akademia Pasji i Rozwoju.

 

Na finał, w bajkowej scenerii z wizualizacjami i baśniowymi światłami, zaśpiewała Anna Guzik. Niezwykły klimat pomógł jej stworzyć zespół z Ghostmanem (który dodał charakterystyczne dla siebie, płynące wokalizy), Eugeniuszem Kubatem i Wojciechem Maciejowskim. Niczym wróżka, Anna Guzik zaczarowała na kilkadziesiąt minut widownię, wciągając ją do swojego muzycznego świata.

4. Festiwal Piosenki Bajkowej - laureaci:

  • soliści 7-10 lat,  I miejsce: Karolina Musialik
  • soliści 11-14 lat, I miejsce: Zuzanna Girtler
  • soliści 15-19 lat, I miejsce: Martyna Stępień
  • soliści 20 i więcej lat, I miejsce: Elżbieta Bogacz
  • zespoły wokalne i chóry do 14 lat, I miejsce: Czelodka
  • zespoły wokalne i chóry od 14 lat, I miejsce: Ad Lucem
  • GRAND PRIX: WIKTORIA WOJAS. W finale zaśpiewała, samodzielnie akompaniując sobie na elektrycznej gitarze, Meluzynę z Akademii Pana Kleksa.

 

Przed nagrodzonymi artystami - niedzielny koncert na Rynku (od g. 15.00). Tegoroczny Festiwal zakończy koncert Studia Accantus (Rynek starego miasta, niedziela - 22 sierpnia, g. 18.00)

fot. Tomasz Możdżeń

mk