Artysta multimedialny

Sam siebie nazywa artystą multimedialnym ze względu na różnorodność artystycznych dyscyplin, którymi się zajmuje. Artur Andrus wystąpi w Bielsku-Białej 4 lutego o g. 19.00

Przed bielską publicznością wystąpi redaktor radiowej "Trójki", konferansjer, poeta, artysta kabaretowy obdarzony szczególną zdolnością odkrywania paradoksów rzeczywistości, mistrz dowcipu najwyższej klasy i swobodnej zabawy słowem, który - gdziekolwiek się pojawi - zawsze pozostawia po sobie roześmiane twarze.

Jego wiersze ukazywały się w latach 1998-99 w kolumnie satyrycznej Życia Warszawy. Często pisał (i pisze nadal) teksty piosenek dla innych artystów kabaretowych, m.in. dla Małgorzaty Zwierzchowskiej i Olka Grotowskiego ("Wiesiek idzie", "Jarocin", "Beczka piwa") dla Czerwonego Tulipana ("Żeby się sobą zauroczyć", "Odezwa do Małgosi"), oraz dla Grupy MoCarta. Na najnowszej płycie Grupy MoCarta można usłyszeć kolejną piosenkę z tekstem Artura, pt: "Nie śmiejcie się z taty". Ponadto wiersze Artura Andrusa ukazywały się na ostatniej stronie "Przekroju".

Artura można spotkać w Programie Trzecim Polskiego Radia, także w Piwnicy pod Harendą w Warszawie, raz w miesiącu na Kabaretowych Scenach Trójki w różnych miastach Polski, a także w niezwykle popularnym programie "Szkło Kontaktowe" nadawanym w TVN 24. Usłyszeć nagrania Artura można na wspomnianej już płycie Grupy MoCarta oraz na dwupłytowym albumie "Przechowalnia", gdzie prezentuje on swoje najbardziej znane utwory, a także na solowej płycie pt: "Łódzka".

W grudniu 2004 ukazała się książka z utworami Artura Andrusa pt: "Popisuchy".

Wielkim przebojem okazała się piosenka Cieszyńska, zaśpiewany przez Artura Andrusa utwór Jaromira Nohavicy (pochodzi z wydanego w roku 2009 albumu Świat według Nohavicy).

Ballada o baronie, niedźwiedziu i czarnej Helenie w listopadzie 2010 r. dotarła do pierwszego miejsca Listy Przebojów Trójki.

W 2010 roku Artur Andrus otrzymał tytuł "Mistrza Mowy Polskiej"!

Ponadto w programie: prezentacja samochodów marki volvo i ford, degustacja aromatycznej kawy, wystawa fotografii Tomasza Macury oraz losowanie upominków ufundowanych przez firmę Dobre Wina.

Dla każdego uczestnika koncertu w prezencie kupon na darmowy zabieg pielęgnacyjny dłoni, ufundowany przez Dermika Salon & Spa w Bielsku-Białej.

Artur Andrus w Domu Muzyki 4 lutego godz. 19.00 Bilety w cenie 45 zł

opr. mk