ANNA MARIA JOPEK ZAŚPIEWA W BIELSKU-BIAŁEJ

Koncert artystki, który odbędzie się 5 listopada, jest częścią trasy SOBREMESA TOUR, promującej nową płytę Anny Marii. BILETY NA KONCERT - WYPRZEDANE.

Po wielkim sukcesie serii koncertów Lisbon Stories jesienią 2009 roku, Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński postanowili pójść dalej. Artyści zafascynowani kulturą luzofońską, światem języka portugalskiego, muzyczną tradycją ich dawnych kolonii spotkali się w studio w Sintrze z grupą przyjaciół i sięgnęli po swoje ukochane piosenki. Efekty ich współpracy usłyszymy na płycie "Sobremesa", której premiera zaplanowana jest w połowie października. Koncertową wersję nowego projektu będziemy mogli usłyszeć już w największych miastach Polski, m.in. w Bielsku-Białej. Zachęcamy Państwa do wyruszenia z nami w podróż od fado, poprzez brazylijską bossa novę, taneczne rytmy Cabo Verde, fiestę z Rio, świetlistą muzykę angolańską aż po piosenki napisane specjalnie na ten projekt przez znakomitego Beto Betuka, Annę Marię Jopek i Marcina Kydryńskiego. Zapowiada się seria niezwykłych, energetycznych wieczorów, w których dominować będzie „blues krawędzi Europy". U boku Anny Marii Jopek usłyszmy takie znakomitości jak: Yami, Nelson Canoa, Marito Marques, Joao Balao, Marek Napiórkowski, Henryk Miśkiewicz.

Posłuchaj fragmentu piosenki Tylko tak mogło być, najnowszego singla Anny Marii Jopek.

"Sobremesa" to nie jedyna niespodzianka, jaką przygotowali Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński. Równocześnie na rynku ukażą się jeszcze dwa albumy: "Haiku" - wspólna płyta Anny Marii Jopek oraz najwybitniejszego japońskiego jazzmana Makoto Ozone oraz "Polka" studyjna wersja projektu przedstawionego na pierwszym Siesta Festiwalu.

Warto zaznaczyć, że tytuł płyty - Sobremesa oznacza: Deser.

Anna Maria Jopek z zespołem. Dom Muzyki Bielskiego Centrum Kultury, 5 listopada, g. 19.00. Bilety w cenie 100 zł UWAGA - BILETY NA KONCERT WYPRZEDANE

opr. mk