ANNA MARIA JOPEK & LESZEK MOŻDŻER

Anna Maria Jopek i Leszek Możdżer w Domu Muzyki. Tych dwoje wypracowało silną więź ze swoja publicznością każde z nich posiada unikatowy, własny glos w muzyce od wielu lat

„DWA SERDUSZKA, CZTERY OCZY".

W tym specjalnym projekcie pochylają się nad przypadkiem „słowiańskiej duszy" w światowej muzyce, a za punkt wyjścia do improwizacji służą im pieśni ludowe i klasyczne i inspirowana nimi autorska muzyka obojga.
 Annę Marię Jopek i Leszka Możdżera łączy klasyczne wykształcenie muzyczne, zachwyt rodzimą muzyką i wieloletnia przyjaźń sceniczna. Każde z nich na swój oryginalny sposób korzysta z tradycji. Jopek uwielbia odwoływać się do muzyki ludowej, Możdżer koresponduje z klasyką. Każde wypracowało własny, unikatowy, rozpoznawalny na świecie styl. Doskonali warsztatowo i formalnie, charyzmatyczni, erudyci i indywidualiści.

Leszek Możdżer wystąpił wielokrotnie na płytach Anny Marii Jopek m.in. w utworach Bukowina (z albumu Barefoot) i Cyraneczka (z albumu Farat). Po kilku latach spotykają się ponownie i zaprezentują nowy projekt w ukłonie mistrzom, stylom i gatunkom muzyki, które ukształtowały ich artystyczne osobowości. Długo nie pracowali razem ponieważ są jednym z najbardziej zapracowanych artystów w Polsce. Spotkanie po latach będzie fuzją dwóch osobistych opowieści muzycznych, a przede wszystkim prezentacją dziedzictwa kulturowego poprzez uniwersalne medium, jakim jest muzyka. 

Skład:
Anna Maria Jopek - wokal
Leszek Możdżer - piano
Piotr Nazaruk - wokal, flety, zithar i tradycyjne polskie instrumenty
Robert Kubiszyn – gitara basowa, wokal
Paweł Dobrowolski – perkusja

ANNA MARIA JOPEK&LESZEK Możdżer, Dom Muzyki BCK, 9 grudnia g. 18..00. Bilety w cenie 150 zł. R+, W+ BILETY WYPRZEDANE

mk