Anna Maria i Gonzalo w Domu Muzyki

Ten koncert na długo pozostanie w pamieci widzów. 24 marca Anna Maria Jopek wraz z Gonzalo Rubalcabą prezentowali materiał ze wspólnej płyty Minione.

Minione  - czyli najsłynniejsze tanga sprzed lat i przedwojenne żydowskie piosenki. Płyta to efekt współpracy Anny Marii Jopek i kubańczyka Gonzalo Rubalcaby, jednego z najbardziej cenionych jazzowych pianistów.

Rozpoczęli delikatnie i stylowo. Dopiero w połowie koncertu muzycy pozostawieni na kilka minut sami na scenie pokazali ognisty latynoski jazz. Warto wspomnieć, że nie tylko Gonzalo odpowiadał za stronę instrumentalną. Zachwycała także sekcja rytmiczna. Jose Armando Gola i Ernesto Simpson czarowali bogactwem brzmienia i jakością dźwięku. Wspólnie z fenomenalnym Rubalcabo odświeżyli zapomniane tanga, które Anna Maria Jopek zaśpiewała po polsku. W finale rozluźnieni muzycy rozpoczęli zabawę z dźwiękiem, grając najbardziej przebojowe i znane utwory z płyty - , Ta ostatnia niedziela, Miasteczko Bełz, a na bis (po długich owacjach) Twe usta kłamią i zagrana w duecie z pianistą Rebeka. Klimat stworzyły także efektowne, oszczędnie dawkowane efekty świetlne i wyświetlane na ekranie filmy. Anna Maria Jopek tradycyjnie, przedstawiając muzyków, rozpoczęła swoje melorecytacje. A potem jeszcze, w holu BCKu spotkała się ze swoimi fanami. Wychodzący po koncercie mieli poczucie, że uczestniczyli z niezwykłej muzycznej uczcie.

 

mk