45 lat zespołu Bielsko

Piękny jubileusz obchodził w Domu Muzyki działający pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury Zespół Pieśni i Tańca Bielsko.

Jubileszowy koncert odbył się w Domu Muzyki 7 czerwca.

Zaprezentowały się wszystkie grupy Bielska, a także ... byli członkowie zespołu, którzy zjechali się z całej Polski specjalnie na ten wieczór. Najpierw były jednak podziękowania od prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego - "przez te 45 lat osoby tańczące, sympatycy i rodziny, to są tysiące osób. Odkąd jestem preydentem, to chyba największe urodziny w jakich uczestniczyłem" - mówił prezydent miasta. Specjalny dyplom otrzymała prowadząca zespół Bielsko Bożena Bieńczyk. Były też dyplomy dla najdłużej tańczących w zespole. Otrzymali ke:

Jacek Czerniak – od 19 lat w zespole,

Sławomir Wala – 18 lat

Kamil Szmidla – 17 lat

Krzysztof Kajstura – 17 lat

Wiktoria Kubowicz – 17 lat

Karolina Wójcik – 17 lat

Ewelina Wala – 16 lat

Gabriela Pytlarz – 15 lat

Filip Adamczyk – 15 lat

  Klaudia Szydłowska – 12 lat

  Patryk Hendzel – 12 lat

  Szymon Drobisz – 12 lat

  Aleksandra Hornik – 11 lat w zespole.

W pierwszej części jubileuszowego koncertu dominowały tańce ludowe. Po przerwie muzyka i taniec z różnych stron świata w wykonaniu artystycznego, estradowego wcielenia Bielska, czyli Bielskiej Estrady. Publiczność wychodząca po koncercie komentowała, że było to wspaniałe widowisko, godne jubileuszu.

W trakcie koncertu nie zabrakło podziękowań dla pracowników zespołu (muzyków, choreografów, osób zajmujących się opieką nad zespołem). Warto tutaj wymienić nazwiska osób bez których funkcjonowanie takiego zespołu nie byłoby możliwe:

  1. BOŻENA BIEŃCZYK
  2. MARZENA I JAROSŁAW GRZYBOWSCY
  3. MIROSŁAWA OSTROWSKA
  4. MARTA STANKO
  5. ŁUKASZ HOLA
  6. MAŁGORZATA MAKOWIEC
  7. MONIKA HEJDUK
  8. PAWEŁ KRYSTA
  9. MACIEJ WÓJCIK

Po koncercie odbyło się okolicznościowe spotkanie w kawiarni - były podziękowania, gratulacje i okolicznościowy tort.

 

mk