40 lat zespołu Bielsko

Kwiaty, wspomnienia, podziękowania i fantastyczny koncert - w Domu Muzyki Zespół Pieśni i Tańca Bielsko, działający pod patronatem BCK, obchodził jubileusz 40-lecia działalności.

Zespół Bielsko istnieje od 40 lat. Od 23 lat prowadzi go Bożena Bieńczyk. Tancerzom i śpiewakom towarzyszy zespół muzyczny prowadzony przez Marzenę Grzybowską.

Jubileuszowy koncert składał się z dwóch części. W pierwszej grupa zaprezentowała pieśni i tańce z różnych regionów Polski. Na scenie jak w kalejdoskopie zmieniały sie stroje i występujące grupy - od najmłodszej, przez reprezentacyjną do grupy byłych tancerzy zespołu. Dawni członkowie grupy, a także rodzice obecnych tancerzy licznie zasiedli na widowni, gorąco oklaskując kolejne występy.

Kwiaty i okolicznościowy dyplom na ręce Bożeny Bieńczyk przekazał prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

Przed częścią "międzynarodową" - z tańcami ukraińskimi, węgierskimi i słowackimi widownia zobaczyła film zmontowany ze zdjęć zespołu, zarówno z polskich koncertów jak i zagranicznych wyjazdów. Na koniec wszyscy członkowie zespołu pojawili się na scenę. A potem był już jubileuszowy tort w kawiarni BCK.

mk