30 mieć lat...

Jubileusz 30-lecia obchodził w Domu Muzyki, działający pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury zespół Jarzębinki.

Zespół zaprezentował spektakl złożony ze swoich "złotych przebojów", czyli układów które zdobywały nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądach. W czasie tych trzech dekad zespół zaprezentował się na scenie około 800 razy.

Widownia zobaczyła wszystkie "jarzębinki",od tych najmłodszych - 5-letnich, po doświadczoną grupę reprezentacyjną. Zatańczyły w różnych stylach od piosenkowych układów, do wyrafinowanego tańca współczesnego. Na scenie zaprezentowały się także "emerytowane" tancerki, które opowiadały o tym jak zespół wpłynął na ich życie. Jedna z nich zaśpiewała i zagrała na wiolonczeli. Poznaliśmy także genezę nazwy zespołu, którą wymyśliła (trochę przez przypadek) Barbara Marcinkiewicz.

Bartek Malarz, jedyny tancerz w zespole opowiedział, jak udział w jednym z przeglądów wpłynął na jego życie. Zauważony przez przedstawicieli poznańskiej szkoły baletowej, otrzymał propozycję nauki, od razu w 6 klasie.

Tego wieczoru w Domu Muzyki było kolorowo i radośnie. Stroje zmieniały się jak w kalejdoskopie, przed koncertem były listy gratulacyjne i dyplomy od prezydenta Jacka Krywulta i odznaczenie wręczone przez radną sejmiku śląskiego Sylwie Cieślar, a na koniec mnóstwo kwiatów, życzeń i ogromny tort.

mk