25 lat Jarzębinek

Zespół Tańca i Piosenki Jarzębinki obchodził na scenie Domu Muzyki swój jubileusz

W ciągu 25 lat przez zespół prowadzony przez Barbarę Komarnicką-Drużbicz zdobył mnóstwo wyróżnień na przeglądach i festiwalach. Grupa ma na swoim koncie ponad 700 koncertów. Obecnie Jarzębinki to ponad 100 osób w wieku od 3.5 do 16 lat.

W sobotnim koncercie zaprezentowały się wszystkie formacje Jarzębinek – od najmłodszych do zespołu tanecznego Antrakt, złożonego z najstarszych tancerek.

Program rozpoczął się od prezentacji w rytm starego przeboju Abby Dancing Queen.

Zespół zaprezentował przekrojowy program złożony ze starych, nowych i najnowszych propozycji wielokrotnie wyróżnianych i nagradzanych. Na scenie przewijały się barwne postaci – duchy, fortepiany, ptaki, Kopciuszek i wiele innych. Na zapleczu w błyskawicznym tempie odbywały się zmiany kostiumów.

W przerwach na scenie pojawiały się byłe członkinie Jarzębinek, które wspominały lata spędzone zespole i opowiadały o tym jak te doświadczenia pomogły im w dorosłym życiu. Jedna z nic przygotowuje się do egzaminów do Szkoły Teatralnej, inna prowadzi swój własny zespół, kolejna pisze pracę doktorską związaną z fizyką jądrową.

Ciekawostką był fragment zatytułowany Chwila nudy, przygotowany przez młode tancerki i dedykowany pani Barbarze Komarnickiej-Drużbicz.

W finale publiczność mogła zobaczyć wszystkie osoby związane z zespołem – zajmujące się kostiumami, akompaniamentem, choreografią. Były kwiaty, dyplomy i życzenia od prezydenta miasta Jacka Krywulta.

Zobacz fragment koncertu

Zobacz co na koniec powiedziała szefowa zespołu Barbara Komarnicka-Drużbicz i prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult

Już wkrótce galeria zdjęć z koncertu.

mk