25 lat Bielskiego Chóru Kameralnego

Jubileusz ćwierćwiecza działalności obchodził w Domu Muzyki, działający pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury Bielski Chór Kameralny.

Jubileuszowy koncert był podzielony na kilka części. Zaczęło się bardzo nastrojowo, potem przyszedł czas na klasyki takie jak What a wonderful world, lżejsze utwory takie jak Coconut song zaśpiewany przez występującego goscinnie Zbigniewa Kruczka (z chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej). W ostatniej -  świateczno-zimowej części na scenie pojawili się znakomici instrumentaliści, a chór wystąpił z małą orkiestrą. W finale zabrzmiał White Christmas - zaśpiewany wspólnie przez obecnych i byłych chórzystów (których liczne grono pojawiło się na koncercie).

Jubileszowy koncert to oczywiscie nie tylko muzyka, ale także wspomnienia, życzenia i gratulacje. Był list od prezydenta miasta odczytany przez Lubomira Zawieruchę, słowo biskupa Piotra Gregera i jubileuszowe odznaki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Na koniec podziękowania od chórzystów i jubileuszowe spotkanie w kawiarni Domu Muzyki.

Bielski Chór Kameralny zdobył w czasie 25 lat działalności 11 Grand Prix na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, mnóstwo nagród specjalnych wyróżnień i sympatię publiczności.

 

 

mk