12 tenorów z Ukrainy

Takiego nagromadzenia świetnych głosów jeszcze na bielskiej scenie nie było. Na koncercie towarzyszącym Gali Ikarów wystąpiło 12 TENORÓW.

Przed koncertem odbyło się wręczenie Ikarów - nagród prezydenta miasta w dziedzinie kultury i sztuki. Statuetki otrzymali: Grzegorz Sikora, aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej (za wybitne dotychczasowe osiągnięcia) oraz historycy - Piotr Kenig, Grzegorz Madej oraz Jakub Krajewski (za osiągniecia w roku 2017 - za organizację wystawy poświęconej 500 rocznicy Reformacji).

Galowy koncert prezydent Jacek Krywult dedykował  wszystkim ludziom kultury.

Na scenie pojawiła się Bielska Orkiestra Festiwalowa - tym razem prowadzona przez Wojciecha Mrozka. Przed nią stanęło 12 tenorów z Ukrainy - połączone siły grup wokalnych Leon Voci i Kalophonia. Znakomici twórcy wykonali utwory znane każdemu kto otarł się zarówno o muzykę rozrywkową jak i klasyczną. Ze sceny nieustannie płynęły hity - od klasycznych O sole mio i Brunetki, blondynki, poprzez włoskie Volare, czy finałowy Time to say goodbye. Wszystko to na najwyższym wokalnym poziomie, okraszone dużą dawką luzu i humoru. W tej sytuacji trudno się dziwić entuzjastycznej reakcji publiczności.

mk