Repertuar

Festiwal Kompozytorów Polskich - PRZENIESIONY NA ROK 2021

Informujemy, że XXV Festiwal Kompozytorów Polskich został przeniesiony na rok 2021. Festiwal odbędzie się w dniach 7-9 października 2021. Decyzję podjęła dyrekcja Festiwalu w porozumieniu z rodziną profesora Henryka Mikołaja Góreckiego.

01 października 2020
do 03 października 2020
Dom Muzyki BCK

Koncert Galowy z okazji 10. rocznicy śmierci prof. H. M. Góreckiego

Międzynarodowy Dzień Muzyki. Koncert Galowy z okazji 10. rocznicy śmierci prof. Henryka Mikołaja Góreckiego. Bielska Orkiestra Kameralna pod dyr. Jana Stańczyka, solistka: Anna Górecka - fortepian. Prowadzenie: Andrzej Kosowski. W programie: Krzysztof Penderecki -  CHACONNE Z POLSKIEGO REQUIEM, F. Chopin – I KONCERT FORTEPIANOWY E-MOLL OP. 11, H.M. Górecki– QUASI UNA FANTASIA. UWAGA: Obowiązują ZAPROSZENIA. WEJSCIÓWKI NIEDOSTĘPNE - WSZYSTKIE ZAPROSZENIA ZOSTAŁY ROZDANE.

czytaj więcej
01 października 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

Wstęp wolny

Poranek Muzyczny dla Dzieci - październik 2020

Narodziny Nowego Świata to najnowsza seria koncertów familijnych będących odpowiedzią na zwariowane czasy pandemii, w których przyszło nam żyć. Artyści chcą odnieść się do tej sytuacji z dużą dozą humoru i dystansu, a jednocześnie zachęcić dzieci i rodziców do pielęgnowania swoich pasji. Nowa seria łączy w sobie doświadczenie sceniczne, zupełnie nową fabułę dramaturgiczną, charakter dynamicznego widowiska scenicznego oraz wysoką jakość wykonawczą i edukacyjną. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy - dzieci, Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+)  Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł ulgowy (dla dzieci). Zniżki Bielska Karta Rodzina+, Weteran+, Bielska Karta Senior+

czytaj więcej
04 października 2020
11:00
Dom Muzyki BCK

spektakl LUDZIE INTELIGENTNI g.17.30 i 20.00 - ODWOŁANY

ODWOŁANY Komunikat organizatora: W trosce o Wasze zdrowie odwołujemy spektakl „Ludzie inteligentni", zaplanowany na 8.10.2020 w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się w bezpieczniejszych okolicznościach. W celu otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety prosimy o kontakt z punktami sprzedaży, w których kupili Państwo bilety. To spektakl o tym, że nie ma nudnych związków – są tylko mało kreatywni partnerzy. A kto kocha, ten błądzi… Faza dojrzałej harmonii nie zadowala ludzi inteligentnych. Dlatego gdy tylko w ich relacjach zaczyna panować spokój, bohaterowie komedii szukają sposobu na zmianę sytuacji. David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Brak sprzeciwu z jej strony zupełnie go zaskakuje. Ich przyjaciele oraz ich partnerki mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza – sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają – zastanawiają się w trakcie babskich wieczorów przyjaciółki. Obsada: Magda Boczarska/Renata Dancewicz, Iza Kuna/Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska/Monika Dryl/Paulina Holtz, Mariusz Witkowski/Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski/Bartłomiej Kasprzykowski, Olaf Lubaszenko/Bartłomiej Topa/Piotr Borowski Organizator: adria -art  

08 października 2020
17:30
Dom Muzyki BCK

Pod dachami Paryża ODWOŁANY

KONCERT ODWOŁANY. Francuskie klasyczne i romantyczne rytmy „Pod dachami Paryża” dla zakochanych w każdym wieku, podlane zmysłowymi pląsami wspaniałych tancerzy. Koncert tworzą: orkiestra, dyrygent, soliści, pary baletowe - artyści z Odeskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu ( 45 osób na scenie ). Prowadząca Emilia Zielińska - artystka Teatru Muzycznego z Łodzi . Bilety w cenie 60 zł (normalny). Zniżki - Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+.  

czytaj więcej
09 października 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

Koncert Muzyki Przedwojennej ODWOŁANY

KONCERT ODWOŁANY Projekt w wykonaniu  niezwykłej grupy wspaniałych artystów Młodego Pokolenia za każdym razem przyjmowanych owacjami na stojąco w największych polskich salach koncertowych! Tego jeszcze nie było, to promocja wybitnie uzdolnionych polskich artystów, zarówno solistów operowych, musicalowych, jak i instrumentalistów wykonujących to niezwykłe widowisko. Wystąpią między innymi Anna Ciereszko, Tomasz Tracz, Piotr Łukaszczyk, Andrzej Tulik, a także Kameralny Zespół Straussowski. Organizator: Tomczyk Art, Bilety w cenie 100 zł.

10 października 2020
17:00
Dom Muzyki BCK

Kabaret Młodych Panów "To jest chore" g. 16.00 i 19.00

  "To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień. "To jest chore" mieści się w ramach wszystkiego, co może zaistnieć w szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich, a co odbiega od normy. Idąc dalej, jest o tym, co nienormalne, bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności. Organizator: PATE MEDIA. Bilety w cenie 85 i 75 zł.

czytaj więcej
11 października 2020
16:00
Dom Muzyki BCK

Muzyczna Ballada Europy - październik 2020

Koncert dla wszystkich. Występują: Orkiestra im. Telemanna, Piotr Sadowski - skrzypce. Bilety w cenie 15 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy - Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+, dzieci, młodzież szkolna).

14 października 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

Jesienny Crossover

To niezwykłe wydarzenie promujące najnowszą płytę tria The ThreeX. Gośćmi specjalnymi zespołu będą Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi, puzonista Zoltan Kiss ze słynnego austriackiego septetu dętego Mnozil Brass oraz Czesław Jakubiec - śpiewak operowy, który od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy.  Podczas wieczoru nie zabraknie świetnej muzyki, wyrafinowanych żartów oraz momentów do wzruszeń. Bilety w cenie 40 zł. Zniżki: Bielska Karta Rodzina +, Bielska Karta Seniora, Weteran+, dzieci, młodzież szkolna.

czytaj więcej
17 października 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

Jethro Tull - przeniesiony na 14 czerwca 2021

Jethro Tull - przeniesiony na 14 czerwca 2021

17 października 2020
20:00
Dom Muzyki BCK

YAMI (Siesta w drodze)

Marcin Kydryński przedstawia: YAMI. As basu, mistrz gitary, rozchwytywany kompozytor – ale przede wszystkim wokalista o czułym głosie – Yami jest cały muzyką. Przez lata był basistą Carlosa do Carmo, portugalskiego Sinatry, największego z żyjących mistrzów Fado. Nowy album artysty, „Casa” – wspomnienie rodzinnego domu – jej jest dedykowany. Jest też pełnym miłości spojrzeniem na kraj, po długiej podróży, którą wraz z bratem przedsięwziął ostatnio wzdłuż i wszerz Angoli. To wielkie szczęście, że jeden z „założycielskich” siestowych artystów powraca na naszą scenę z kapitalną nową muzyką. Bilety w cenie 80 zł. Zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+

czytaj więcej
18 października 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

spektakl WIESZ, ŻE WIEM

Prawdziwa przyjaźń powinna opierać się na szczerości – jednak wszyscy dobrze wiemy, że nie zawsze tak jest. Czy zastanawialiście się kiedyś, co naprawdę myślą o was przyjaciele? Bohaterowie spektaklu komediowego „Wiesz, że wiem” dowiadują się tego przypadkiem. Prawda okazuje się bolesna, ale zamiast się załamywać, oni wolą zabawić się kosztem nielojalnych znajomych. Obsada: Obsada: Leszek Lichota, Ilona Wrońska, Przemysław Sadowski, Magdalena Lamparska. Bilety w cenie 80 zł. Zniżki: Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+.

czytaj więcej
19 października 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

spektakl TELEWIZJA KŁAMIE - przeniesiony na 16 kwietnia 2021 g.20.00

spektakl TELEWIZJA KŁAMIE - przeniesiony na 16 kwietnia 2021 g.20.00

21 października 2020
19:00
Dom Muzyki BCK

FUNNY BALLS SHOW - przeniesiony z 12 marca na 22 października

Przeniesiony z 12 marca na 22 października Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli FUNNY BALLS SHOW Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko może się zdarzyć! Balonowe kostiumy, balonowa scenografia, balonowe dekoracje – tego w Polsce jeszcze nie było! W bajecznym świecie czekają na Was przygody króla Szarla, księżniczki Szarlotty, latającego smoka i jego niezwykłych przyjaciół. Olbrzymi balonowy zamek, a za nim wodospad wykonany z kilkudziesięciu błękitnych baloników i gigantyczne balony z niespodzianką w środku, które w towarzystwie zabawnych mimów i szalonych klaunów, wirują w rytm muzyki na scenie. Organizator: Pan Koncert. Bilety w cenie 45, 55 i 65 zł.  

czytaj więcej
22 października 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

SKALDOWIE i goście - przeniesiony z 18 kwietnia

Jubileusz 55-lecia zespołu Skaldowie Zespół powstał w 1965 r. i do dziś w prawie niezmienionym składzie (od stycznia 1968) koncertuje i nagrywa nowe płyty. Skaldowie, to bez wątpienia fenomen w historii polskiej muzyki rozrywkowej; jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup jaka kiedykolwiek powstała w Polsce. Organizator: FUNDACJA GOTOWI DO DZIAŁANIA. Bilety w cenie 149 i 129 zł.

czytaj więcej
25 października 2020
17:00
Dom Muzyki BCK

spektakl IMIĘ g. 17.00 i 20.00

„Imię", to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre'a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak) w ich paryskim mieszkaniu. W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię? Obsada: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat, Marcin Hycnar / Mateusz Banasiuk Organizator: Impresariat Booking Place Bilety w cenie 120, 100 i 80 zł.

czytaj więcej
30 października 2020
17:00
Dom Muzyki BCK

THE NATIONAL CHOIR OF RUSSIA PIATNITSKY - PRZENIESIONY na 21 marca 2021

THE NATIONAL CHOIR OF RUSSIA PIATNITSKY – przeniesiony na 21 marca 2021

06 listopada 2020
19:00
Dom Muzyki BCK

spektakl NERWICA NATRĘCTW g.17.30 i 20.00 - przeniesiony z 25 maja

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.  W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie. A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu! Bilety w cenie 125, 95 i 75 zł. Organizator: Adria-art

czytaj więcej
07 listopada 2020
17:30
Dom Muzyki BCK

KONCERT WIEDEŃSKI Z KLASĄ I HUMOREM przeniesiony na 22 listopada 2021

KONCERT WIEDEŃSKI Z KLASĄ I HUMOREM  przeniesiony na 22 listopada 2021 g. 19.00

08 listopada 2020
16:30
Dom Muzyki BCK

spektakl DZIWNA PARA g. 17.30 i 20.15 ODWOŁANY

SPEKTAKL ODWOŁANY Cezary Żak i Artur Barciś w legendarnym hicie Broadwayu. „Dziwna para” w wykonaniu polskich aktorów bawi do łez. Dwóch kumpli w kwiecie wieku. Oskar (Cezary Żak) to dziennikarz sportowy, bałaganiarz i hedonista. Namiętność do tak zwanych uroków życia doprowadziła go do rozwodu. Dzięki rozstaniu zyskuje jeszcze więcej czasu na swoją pasję, czyli cotygodniowe partie pokera z przyjaciółmi. Osada: Artur Barciś, Cezary Żak, Viola Arlak, Piotr Skarga, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki, Agnieszka Michalska/Katarzyna Żak. Organizator: adria-art Bilety w cenie 125, 95 i 75 zł.

czytaj więcej
09 listopada 2020
17:30
Dom Muzyki BCK

spektakl Kolacja dla głupca

DECYZJĄ ORGANIZATORA (firma RADPOL z Kielc) SPEKTAKL PRZENIESIONY NA 11 MAJA 2021. BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ.

12 listopada 2020
17:00
Dom Muzyki BCK

Roksana Węgiel

14-latka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jej debiutancki singiel "Żyj" w serwisie YouTube wyświetlono ponad 13 mln razy, a Roksana otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018. Roksana została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu "Anyone I Want To Be" biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 42 mln osób. Organizator: m.art Bilety w cenie 100, 110 i 120 zł

czytaj więcej
12 listopada 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

Maciej Maleńczuk + "Rhythm Section" g. 18.00 i 20.30

MALEŃCZUK + „Rhythm section” to recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu - po prostu Maleńczuk w czystej postaci. TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny - bo takie jest życie! Nie zabraknie więc pieśni: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno. Bilety w cenie 110, 95 i 80 zł. Organizator: Pate Media

czytaj więcej
15 listopada 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

Anna Maria Jopek "Przestworza" - przeniesiony z 27 marca

Po projekcie z legendarnym kubańskim pianistą Gonzalo Rubalcabą i wcześniejszej trasie koncertowej z jedną z największych gwiazd współczesnej sceny jazzowej Branfordem Marsalisem, Anna Maria Jopek zaprosiła do współpracy Artystów znad Wisły, których podziwia od lat. Szlachetność i czystość ich gry uczyniły z nich mistrzów. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Piotr Wojtasik, odpowiedzialny również za aranże, a całości dopełni znakomity zespół w składzie: Dominik Wania, Maciej Sikała, Atom String Quartet, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski oraz Piotr Nazaruk. „Przestworza” to muzyka premierowa, stworzona specjalnie na to spotkanie, usłyszymy w niej frazy i tematy tradycyjne, a także zupełnie nowe kompozycje. Będzie akustycznie, szeroko, przestrzennie i w najpiękniejszych salach koncertowych w Polsce. Bilety w cenie 130 zł. Dostępne zniżki - Bielska Karta Rodzina +, Weteran +, BIELSKA  KARTA SENIORA, - przy wejściu na koncert należy okazać stosowny dokument upoważniający do zniżki.

czytaj więcej
18 listopada 2020
19:00
Dom Muzyki BCK

Jazzowa Jesień 2020

19,11  DOMINIK WANIA PIANO SOLO *** ORKIESTRA AUKSO  INSPIRED BY ECM NEW SERIES, 20.11 ORKIESTRA AUKSO MUZYKA MACIEJA OBARY *** MACIEJ OBARA PROJEKT SPECJALNY DLA 18-TEJ JAZZOWEJ JESIENI, 21.11 MARCIN MASECKI ARVO PÄRT *** SKALPEL + JAZZ QUARTET FEAT. PIOTR DAMASIEWICZ, 22.11  JAZZ BAND MŁYNARSKI – MASECKI NOWA PŁYTA Bilety na koncerty 19.11 - 100 zł, 20.11 - 100 zł, 21.11 - 100 zł, 22.11 - 80 zł.  Zniżki - Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran +.  Karnety - 260 zł. (przy zakupie karnetów zniżki nie obowiązują).

czytaj więcej
19 listopada 2020
do 22 listopada 2020
Dom Muzyki BCK

Waldemar Malicki - Naga prawda o klasyce

Na złość konwenansom i przekraczając wszelkie granice - wracamy z nowym programem! Po ubiegłorocznym sukcesie mniejszego składu postanowiliśmy nadal muzycznie podbijać kulturalne przestrzenie kraju. Bogatsi o nowe doświadczenia, gwarantujemy niezapomniane spotkanie, pełne pozytywnej energii, najlepszego dowcipu i głębokich wzruszeń. Występują: Fortepian Waldemar Malicki, Wiolonczela Małgorzata Krzyżanowicz, Sopran Anita Rywalska,  Tenor Marcin Pomykała Bilety w cenie 100, 90 i 80 zł. Organizator: ESKANDER

czytaj więcej
28 listopada 2020
16:30
Dom Muzyki BCK

spektakl Cudowna terapia

Komedia którą powinni zobaczyć wszyscy którzy są, byli lub planują być w związku.Kryzys może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach. Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie. Mamy inną propozycję. Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację. Obsada (wymiennie): Dominika Ostałowska/ Edyta Jungowska/ Olga Bończyk Dariusz Kordek/ Marcin Kwaśny Andrzej Młynarczyk/ Artur Pontek/Dariusz Taraszkiewicz Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz Organizator: Opus Art. Bilety w cenie 95 zł.

czytaj więcej
30 listopada 2020
19:00
Dom Muzyki BCK

Irena Santor - przeniesiony na 27 maja 2021

Koncert przeniesiony na 27 maja 2021

10 grudnia 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

Anna Wyszkoni - akustycznie

Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Na polskiej scenie odnosi sukcesy od 23 lat. Najnowsza płyta w dorobku wokalistki to „Jestem tu nowa". Pochodzący z niej utwór "Nie chcę cię obchodzić" zdobył tytuł przeboju lata 2017 radia RMF FM i telewizji Polsat. Oprócz niego płytę promowały piosenki: "Oszukać los", "Mimochodem" i "Zanim to powiem". Album uzyskał status platynowej płyty. Każdy koncert Anny Wyszkoni to porywające widowisko z bogatą oprawą multimedialną. Artystce towarzyszy zespół doświadczonych muzyków na czele z jednym z najbardziej znanych polskich gitarzystów, Markiem Raduli. Podczas koncertów artystka wykonuje swoje największe przeboje z ponad 20 lat pracy na scenie. Organizator: Pate Media. Bilety w cenie 110, 90 i 75 zł.

czytaj więcej
11 grudnia 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

Glenn Miller Orchestra

Wielki jubileusz 35-lecia pod dyrekcją Wila Saldena! Najbardziej uwielbiana przez widzów BIG-BANDowa kapela świata wystąpi w grudniu 2020r., w Polsce! GLENN MILLER ORCHESTRA zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej, tegorocznej płyty. W tym roku zespół celebruje wielki jubileusz 35-lecia pod dyrekcją słynnego Wila Saldena - wspólnie zagrali aż 5000 koncertów! W skład orkiestry wchodzą najlepsi na świecie instrumentaliści. Historia grupy jest równie bogata, występowali m.in. z takimi gwiazdami jak: Frank Sinatra, Johnny Desmond czy Erik Delaney.Bilety w cenie 185, 165 i 145 zł. Organizator: High Note Events.

czytaj więcej
12 grudnia 2020
19:00
Dom Muzyki BCK

Gwiazdo Świeć, Kolędo Leć - Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny, Włodzimierz Korcz

"GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ - muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim utworami, takimi jak "Dzisiaj w Betlejem", "Bracia patrzcie jeno", czy "Pójdźmy wszyscy do stajenki", w programie zabrzmią przebojowe kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne oraz Ernesta Brylla, wszystkie w brawurowych, trzygłosowych opracowaniach." Bilety w cenie 99, 110, 120 i 130 zł. Organizator: YOUR EVENTS ART

czytaj więcej
19 grudnia 2020
18:00
Dom Muzyki BCK

Piotr Cugowski „40” Akustycznie - przeniesiony z 17 kwietnia

Nowy projekt Piotra Cugowskiego z utworami z nowej płyty "40"  to nowa karta w bogatym portfolio artysty. Pierwszy singiel – „Kto nie kochał”, który premierę miał pod koniec 2018 roku to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. To obraz ludzkich postaw, które mówią o miłości, szacunku, gniewie i niezrozumieniu. Singiel zdobył status Złotej Płyty. Drugi singiel – „Zostań ze mną" pojawił się w kwietniu.   Piosenka opowiada o miłosnej relacji. Nie zawsze prostej, często uwikłanej w trudne momenty. Zawsze jednak wartej pielęgnowania („Ty i ja płyniemy do brzegu, na skos, ciągle pod prąd. Ty i ja, dwie prawdy, lecz jedno wiem – zostań ze mną”). Organizator: Pate Media. Bilety w cenie 110 zł, 95 i 85 zł

czytaj więcej
20 grudnia 2020
19:00
Dom Muzyki BCK

spektakl KOBIETA IDEALNA - przeniesiony z 3 kwietnia 2020

Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem? Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób. Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje... do czasu. Przyszłość... Co przyniesie kolejny dzień? I jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem? Organizator: artos_groupe. Bilety w cenie 100, 90 i 80 zł.

czytaj więcej
17 stycznia 2021
19:00
Dom Muzyki BCK

QUEEN SYMFONICZNIE g.19.00

31 stycznia 2021 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Bielska. Rok po ostatnim wyprzedanym koncercie, projekt wystąpi w Bielskim Centrum Kultury w składzie powiększonym o 4 muzyków. Dotychczasowy repertuar nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom.  Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 7 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Bilety w cenie 129, 119 i 109 zł. Organizator: Piosenka Plus

31 stycznia 2021
19:00
Dom Muzyki BCK

KONCERT WIEDEŃSKI - przeniesiony

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Organizator:TOMCZYK ART. Bilety w cenie 90 zł.

czytaj więcej
07 marca 2021
17:00
Dom Muzyki BCK

spektakl Anioł i kobiety - PRZENIESIONY z 20 marca 2020

Akcja spektaklu Anioł i kobiety, kontrapunktowana na żywo dźwiękiem saksofonu, rozgrywa się między czterema postaciami w przedsionku nieba, i obfituje w wiele niespodziewanych, nierzadko komicznych, sytuacji. Dialogi skrzą dowcipem, są gęste od docinków, ironii i złośliwości, którymi aktorzy wzajemnie się przerzucają. Odnajdziemy tu także wiele odniesień do spraw i wydarzeń, którymi żyjemy na co dzień. Występują: Maria Pakulnis, Tadeusz Chudecki, Agnieszka Warchulska, Aleksandra Domańska/ Viola Arlak, Saksofonista /muzyka na żywo/, Pies Szaras Organizator: Piotr Kotnowski/DobraRozrywka.pl Bilety w cenie 110, 95 i 75 zł.

czytaj więcej
12 marca 2021
19:30
Dom Muzyki BCK

spektakl FREDRO DLA DOROSŁYCH - MĘŻÓW I ŻON g. 17.30 i 20.30 - przeniesiony z 23 marca 2020

FREDRO DLA DOROSŁYCH - MĘŻÓW I ŻON to inteligentna zabawa z teatralną tradycją. Opowiadana z żywiołowym humorem historia o zdradzających i zdradzanych: mężach, żonach i ich kochankach, z zaskakującą puentą i dużą dozą niepoprawności. Obsada: Elwira - Jolanta Fraszyńska, Justysia - Joanna Liszowska, Alfred - Konrad Darocha, Wacław - Michał Żebrowski. Organizator: Agencja Artystyczna MUZA . Bilety w cenie 130, 110 i 90 zł. PRZENIESIONY z 23 marca 2020.

czytaj więcej
15 marca 2021
17:30
Dom Muzyki BCK

spektakl Przygoda z ogrodnikiem g. 16.00 i 19.15 - przeniesiony z 26 września 2020

Spektakl przeniesiony z 26 września 2020 Czarna komedia z zaskakującą puentą – to właśnie „Przygoda z ogrodnikiem”. Gwiazdorska obsada, wyrafinowany humor i skomplikowana intryga do rozwikłania. Państwo Dzicy porzucają życie aktorskie na rzecz kariery coachów. Kiedy eksperci od samodoskonalenia się i szkoleń motywacyjnych sami są już na szczycie kariery, ich małżeństwo zaczyna się rozpadać. Jaki udział ma w tym tytułowy ogrodnik? Dowiedzą się Państwo na spektaklu! Obsada:, Anna Mucha, Agnieszka Włodarczyk, Michał Sitarski, Katarzyna Cichopek/Anna Oberc, Michał Ziembicki/Artur Krajewski/Jakub Wons, Bogdan Kallus/Sylwester Maciejewski Organizator: Adria-art. Bilety w cenie 125, 95 i 75 zł.

20 marca 2021
16:00
Dom Muzyki BCK

THE NATIONAL CHOIR OF RUSSIA PIATNITSKY - PRZENIESIONY

THE NATIONAL CHOIR OF RUSSIA PIATNITSKY – przeniesiony z 13 marca 2020 na 6 listopada 2020 21 marca 2021 Państwowy Akademicki Rosyjski Chór im. M. E. Piatnitskiego to najbardziej znany na świecie ludowy chór z Rosji. Silnym, niepowtarzalnym w swej barwie głosom, w czasie koncertów towarzyszy orkiestra instrumentów ludowych oraz żywiołowe tańce. Oryginalna grupa chóralna, muzyczna i taneczna zachowuje pamięć historyczną oraz niepowtarzalny, właściwy tylko dla Chóru im. Piatnitskiego styl wykonania i unikatowy repertuar. Bilety w cenie 80 zł. Zniżki - Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+, młodzież szkolna

czytaj więcej
21 marca 2021
19:00
Dom Muzyki BCK

spektakl Telewizja kłamie - przeniesiony

UWAGA - zmiana godziny na 20.00 "Telewizja kłamie" to wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu. Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska, Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz, Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor, Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz. Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin Prochop...i publiczność jako telewidz, który może wybrać jaką telewizję chce oglądać w spektaklu. Aktorzy wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co się dzieje w telewizyjnym studiu po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji. Organizator: IDEA ART. Bilety w cenie 100, 90 i 80 zł.

czytaj więcej
16 kwietnia 2021
20:00
Dom Muzyki BCK

Kabaret Moralnego Niepokoju g. 17.00 i 20.00

Spektakle przełożone z 20 września 2020 na 22 kwietnia 2021. UWAGA zmiana godziny z 16.00 na 17.00 oraz z 19.00 na 20.00 "Tego jeszcze nie grali" - to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu "Ucho prezesa". Ale akurat polityki nie ma tu zbyt wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można? Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej - eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich - jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować próbując wybrać restaurację na obiad, jak za pomocą sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki, co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami. Fajnie jest sobie uświadomić, że inni mają tak samo. To naprawdę pomaga, czasem bardziej niż śmiech. Organizator: Pate Media Bilety w cenie 95 i 85 zł.

czytaj więcej
22 kwietnia 2021
17:00
Dom Muzyki BCK

spektakl Kolacja dla głupca

DECYZJĄ ORGANIZATORA (firma RADPOL z Kielc) SPEKTAKL PRZENIESIONY z 12 listopada 2020. BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ. Występują: Cezary Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha, Witold Dębicki, Michał Zieliński KOLACJA DLA GŁUPCA – tytułowa „kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. Bilety w cenie 120, 110, 100 i 80 zł. Organizator: RADPOL

11 maja 2021
17:00
Dom Muzyki BCK

spektakl CZWORO DO POPRAWKI - PRZENIESIONY Z 11 września 2020

Czworo do poprawki to polska komedia małżeńska w najlepszym wydaniu. Spotykają się w pensjonacie: starsze, przeżyte małżeństwo, by podjąć ostatnią próbę ratowania ich rozpadającego się związku oraz pełna emocji i namiętności młoda para, by na łonie natury począć dziecko, które ostatecznie scementuje ich związek. Obsada: Katarzyna Herman, Agnieszka Sienkiewicz, Marcin Korcz, Piotr Machalica. Bilety w cenie 110 i 80 zł. Organizator: Art Source

23 maja 2021
20:00
Dom Muzyki BCK

Irena Santor - przeniesiony z 26 maja 2020

Diamentowy JUBILEUSZ IRENY SANTOR - KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI Irena Santor - niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy, w tym roku obchodzi Diamentowy Jubileusz pracy. Artystka świętować go będzie wspólnie z Państwem podczas wyjątkowej trasy koncertowej „JUBILEUSZ. Śpiewam, czyli jestem”. Organizator: Pate Media. Bilety w cenie 79 i 99 zł.

czytaj więcej
27 maja 2021
18:00
Dom Muzyki BCK

5. Festiwal Muzyki Crossover 28-30 maja - PRZENIESIONY

PRZENIESIONY z 20-22 marca 2020 / Zmiana terminu z 11-13 września 2020   UWAGA - W PRZYPADKU ZAKUPU KARNETU PRZEZ INTERNET, BILETY DO ODBIORU W KASIE BILETOWEJ.  KARNETY MOŻNA TAKŻE ODEBRAĆ BEZPOŚREDNIO PRZED PIERWSZYM FESTIWALOWYM KONCERTEM (28 maja 2021- SALA CEREMONII CMENTARZA ŻYDOWSKIEGO)  PROSZĘ UWZGLĘDNIĆ INFORMACJE O DZIAŁALNOŚCI KASY BCK W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM   Vołosi /28.05.2021 godz. 18:00 Sala Ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim Cieszyńska 92/ Gooral /28.05.2021 godz. 20:30  Metrum Jazz Club Partyzantów 22/ The ThreeX /29.05.2021 godz. 18:00  Bielskie Centrum Kultury ul. Juliusza Słowackiego 27/ Bibobit /29.05.2021  godz. 20:30  Metrum Jazz Club Partyzantów 22/ Reverb Ensemble /30.05.2021 godz. 16:00  Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej -  Zamek Książąt Sułkowskich (atrium)  Wzgórze 16/ Bilety na każdy koncert w cenie 40 zł. Karnet - 150 zł. Organizator: The ThreeX

czytaj więcej
28 maja 2021
18:00

PAT METHENY 'SIDE EYE'

Marcin Kydryński prezentuje: Siesta w Drodze PAT METHENY - SIDE EYE w/ James Francies & Marcus Gilmore.Fenomenalny gitarzysta Pat Metheny rusza w trasę koncertową z Trójkową Siestą, będącą częścią światowej prezentacji nowego projektu - PAT METHENY 'SIDE EYE'. Bilety w cenie 150 zł. ZNIŻKI - Bielska Karta Rodzina +, Weteran +, BIELSKA KARTA SENIORA (przy wejściu na koncert należy okazać stosowny dokument upoważniający do zniżki). Miejsce koncertu: kościół w Aleksandrowicach, ul. św. Maksymiliana Kolbego 1

czytaj więcej
01 czerwca 2021
19:00
kościół w Aleksandrowicach

Jethro Tull - przeniesiony

Koncerty Jethro Tull to przepiękny spektakl, w którym artyści na scenie współgrają z obrazami i postaciami wyświetlanymi na ekranie, tworząc z nimi swoiste interakcje.  Nazwa trasy The Prog Years sugeruje, że tym razem Jethro Tull zaserwuje nam więcej z progresywnych klimatów, więc zapewne nie zabraknie utworów z „Thick As A Brick”, „Aqualung” czy „Minstrel In The Gallery”. Organizator: Rock Cafe. Na stronie BCK i w kasie BCK do nabycia bilety w cenie 259 289 i 319 zł.

czytaj więcej
14 czerwca 2021
20:00
Dom Muzyki BCK

KONCERT WIEDEŃSKI Z KLASĄ I HUMOREM - przeniesiony z 8 listopada 2020

Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana oraz arie i duety wszechczasów innych kompozytorów. Tegoroczny koncert, w wykonaniu znanych polskiej i europejskiej publiczności artystów,laureatów międzynarodowych konkursów muzycznych, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca prezentując światowy kunszt wokalny. Organizator: Agencja Muza. Bilety w cenie 80 i 90 zł.  

czytaj więcej
22 listopada 2021
19:00
Dom Muzyki BCK

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu