Superwirtuozi odc. 7 - kwiecień 2017 | Bielskie Centrum Kultury
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz

Current Size: 100%

Superwirtuozi odc. 7 - kwiecień 2017

SuperWirtuozi odc. 7 Legenda Górala z Zespołem Pieśni i Tańca „Bielsko”. Siódmy odcinek SuperWirtuozów, czyli spektakl muzyczny dla dzieci z gościnnym udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Bielsko” - znakomitych tancerzy i muzyków prezentujących artystycznie przetworzony polski folklor ludowy oraz solistów Satellite Orchestra w bogatym repertuarze muzyki rozrywkowej i dziecięcej

Tola i Lolek teleportują się z Nowego Orleanu do Bielska-Białej, gdzie mają podjąć ostateczną próbę uratowania swoich przyjaciół. Coś jednak idzie nie tak. Mieli wrócić prosto do „Domu Muzyki”, a tymczasem lądują w dwóch różnych miejscach - Tola gdzieś wysoko pośród gór, a Lolek w tajemniczym szybie kopalnianym. Próbując odnaleźć się w tej sytuacji poznają wiele ciekawych historyjek ludowych, melodii, tańców i zabaw. Okazuje się, że są one niezbędne do rozwinięcia muzycznych zdolności i ostatecznego pokonania Pana Fałsza. Zmierzając na miejsce wspólnego spotkania natrafiają na liczną grupę pięknie śpiewających małych SuperWirtuozów. Czy dzięki nim Tola i Lolek posiądą muzyczne zdolności?? Czy uda im się odczarować Hanię, Melcie i Zyzia???

Spektakl trwa ok. 60 minut.

Zespół Pieśni i Tańca „Bielsko” - zjeździł ze swoimi programami niemal cały świat. Na mapie jego podróży figurują: Francja, Hiszpania, Włochy (Sardynia i Sycylia), Portugalia, Niemcy, Belgia, Węgry, Austria, Bułgaria, Turcja, Grecja, Serbia, Stany Zjednoczone (Montana, Utah i Idaho), Indonezja oraz Brazylia. Koncertując w kraju i poza jego granicami zachwyca publiczność młodością, temperamentem i kunsztem artystycznym. Działa pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury, a jego siedzibą jest Dom Tańca. Kierownikiem artystycznym i choreografem jest Pani Bożena Bieńczyk, natomiast kierownikiem muzycznym Pani Marzena Grzybowska. Zespołowi przygrywa 4-osobowa kapela.

„SuperWirtuozi: zaginiony gwiazdozbiór” to serial sceniczny stworzony przez dyrygenta Macieja Cisowskiego. Prezentuje najbardziej wartościowe zjawiska muzyczne w formie spektaklów włączających dzieci do wspólnej zabawy.

Już dziś możesz śledź fanpage SuperWirtuozów na Facebook’u
https://www.facebook.com/SuperWirtuozi/

wykonawcy

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „BIELSKO” (SuperWirtuozi)

Katarzyna DUDEK (Tola)

Michał CZORNY (Lolek)

Paweł ZAUFAL (Pan Fałsz)

SATELLITE ORCHESTRA

Maciej CISOWSKI (dyrygent)

twórcy

Maciej Cisowski (scenariusz i reżyseria)

Paweł ZAUFAL (scenariusz)
Joanna SZYMALA (muzyka)
Bożena BIEŃCZYK (kierownik ZPiT Bielsko, choreograf)
Marzena CHROMIEC-GRZYBOWSKA (kierownik muzyczny ZPiT Bielsko)

Jarosław GRZYBOWSKI (aranżacja muzyki ZPiT Bielsko)

Łukasz HOLA (z-ca kierownika ZPiT Bielsko, instruktor taneczny)
Monika HEJDUK (opracowanie wokalne grupy reprezentacyjnej ZPiT Bielsko)

Mirosława OSTROWSKA (opracowanie wokalne grupy dziecięcej ZPiT Bielsko)

Poranek muzyczny dla dzieci - SuperWirtuozi. 30 kwietnia, g. 11.00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy - dla dzieci).

mk
Rockowo w Domu Muzyki Urszula w Bielsku-Białej