(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz

Current Size: 100%

Studio Accantus - KOLĘDY

Studio Accantus to zespół twórców i wykonawców tworzący własne projekty autorskie.  To musicalowe studio nagraniowe, które swoje projekty zamieszcza głównie w internecie i ten sposób zyskało sobie ogromną rzeszę fanów. Po dwóch wiosennych koncertach w Domu Muzyki - teraz powracają do Bielska-Białej z kolędami.

Tradycyjne polskie kolędy dla każdego. Współczesne, a zarazem klasyczne. Z rozmachem, ale i ze skromnością. Aranżacje Marcina Kuczewskiego, przygotowane na zlecenie Stowarzyszenia Wikimedia Polska, zaśpiewane przez wokalistów Studia Accantus z towarzyszeniem Bielskiej Orkiestry Festiwalowej pod batutą Tadeusza Wicherka.


Wystąpią soliści: Kuba Jurzyk, Wiktor Korszla, Małgosia Kozłowska, Zuzanna Makowska, Kasia Mazurkiewicz, Natalia Piotrowska, Paweł Skiba, Janek Traczyk.

Ich misją jest szerzenie zamiłowania do musicalu, muzyki filmowej i innych gatunków w Polsce i po polsku. Znani są głównie z nagrań, które zamieszczają na swoim kanale YouTube. W każdą środę zamieszczają tam nowe wideo - najczęściej jest to cover piosenki z filmu Disneya, świeżo przetłumaczony hit Broadwayu lub po prostu znana piosenka w nowym wykonaniu. W ciągu ostatniego roku przekonali się, że "internetowe spotkania" nie wystarczą ani im, ani ich fanom - dlatego zaczęli organizować koncerty, wydarzenia, recitale itp. podczas których można spotkać się z nimi "na żywo", bezpośrednio i bez bariery szklanego ekranu. Te projekty, początkowo organizowane eksperymentalnie, spotkały się ze wspaniałym przyjęciem - w miarę możliwości organizują je więc coraz częściej w przeróżnych lokalizacjach.

 

 

TO JEDEN Z WYKONAWCÓW WYBRANYCH W PLEBISCYCIE ORGANIZOWANYM PRZEZ BIELSKIE CENTRUM KULTURY, W KTÓRYM INTERNAUCI GŁOSOWALI NA ARTYSTÓW, KTÓRZY WYSTĄPIĄ W BIELSKU-BIAŁEJ W ROKU 2017.

W kościele św. Maksymiliana Kolbe w Aleksandrowicach (Bielsko-Biała, ul. Maksymiliana 1), obywają się największe wydarzenia artystyczne. Występują tutaj  gwiazdy o międzynarodowej renomie.  W kościele odbyły się m.in. koncerty Chicka Corei i Bobbiego McFerrina, Marizy, Pata Metheny'ego czy Krzysztofa Pendereckiego. Tutaj swoje kolędy wykonywała grupa Golec uOrkiestra.

Studio Accantus - kolędy. 16 grudnia g. 17.00, kościół św. Maksymiliana Kolbego (kościół w Aleksandrowicach) . Bilety w cenie 70 zł R+

mk
Nowy sezon Superwirtuozów Muzyczna Ballada Europy - październik 2017