Studio Accantus | Bielskie Centrum Kultury
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz

Current Size: 100%

Studio Accantus

Studio Accantus to zespół twórców i wykonawców tworzący własne projekty autorskie.  To musicalowe studio nagraniowe, które swoje projekty zamieszcza głównie w internecie i ten sposób zyskało sobie ogromną rzeszę fanów. Wyjątkowo zdarza się, żeby w jednym koncercie uczestniczyło aż tylu wokalistów Accantusa. 

Ich misją jest szerzenie zamiłowania do musicalu, muzyki filmowej i innych gatunków w Polsce i po polsku. Znani są głównie z nagrań, które zamieszczają na swoim kanale YouTube. W każdą środę zamieszczają tam nowe wideo - najczęściej jest to cover piosenki z filmu Disneya, świeżo przetłumaczony hit Broadwayu lub po prostu znana piosenka w nowym wykonaniu. W ciągu ostatniego roku przekonali się, że "internetowe spotkania" nie wystarczą ani im, ani ich fanom - dlatego zaczęli organizować koncerty, wydarzenia, recitale itp. podczas których można spotkać się z nimi "na żywo", bezpośrednio i bez bariery szklanego ekranu. Te projekty, początkowo organizowane eksperymentalnie, spotkały się ze wspaniałym przyjęciem - w miarę możliwości organizują je więc coraz częściej w przeróżnych lokalizacjach.

 

Zapraszamy serdecznie na jeden z naszych największych koncertów do tej pory - na scenie 10 wokalistów, 50 muzyków i dyrygent. "Accantus Symfonicznie" to zbiór naszych największych hitów - zbiorówek, solówek, duetów i tercetów, które wykonamy razem z Bielską Orkiestrą Festiwalową pod batutą Tadeusza Wicherka. To jedyna okazja, żeby w tej części Polski zobaczyć nas w tak skompletowanym składzie i usłyszeć na żywo takie piosenki jak "Bluzwis", "Krąg życia" czy "Tango Roxanne". Wystąpią dla Państwa: Sylwia Banasik, Paweł Izdebski, Kuba Jurzyk, Wiktor Korszla, Ewa Łobaczewska, Zuzanna Makowska, Natalia Piotrowska, Paweł Skiba, Adam Sychowski, Karolina Warchoł, Adrian Wiśniewski i Kamil Zięba.

TO JEDEN Z WYKONAWCÓW WYBRANYCH W PLEBISCYCIE ORGANIZOWANYM PRZEZ BIELSKIE CENTRUM KULTURY, W KTÓRYM INTERNAUCI GŁOSOWALI NA ARTYSTÓW, KTÓRZY WYSTĄPIĄ W BIELSKU-BIAŁEJ W ROKU 2017.

 

STUDIO ACCANTUS - dodatkowy koncert. Dom Muzyki BCK, 18 maja g. 18.00. Bilety w cenie 120 zł. R+

STUDIO ACCANTUS. Dom Muzyki BCK, 19 maja g. 18.00. Bilety w cenie 80 zł. BILETY WYPRZEDANE - SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA.

mk
Słoneczna linia Sacrum in Musica 2017